I Memoriał Kawalerzystów Świętokrzyskich

flash Galeria Rozmaitośći

Zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody, czyli I Memoriał Kawalerzystów Świętokrzyskich były częścią tegorocznych obchodów 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej i święta Wojska Polskiego.

Były to pierwsze o tak wysokiej randze zawody w Starachowicach. Blisko 60 koni w tandemie ze znakomitymi jeźdźcami. Prawdziwi faworyci jazdy konnej z południowo-wschodniej Polski stanęli do rywalizacji o organizację której zadbała „Stania Pod Dębem”.

Zawody w skokach przez przeszkody odbywały się przez dwa dni (13-14 sierpnia). W sobotę rozegrano siedem konkursów, gdzie do pokonania były przeszkody od 70 do 130 cm, również z trafieniem w normę czasu. W niedzielę rywalizacja odbywała się w klasie L, P im. Jana Prędowskiego, N im. Władysława Prażmowskiego i C im. Henryka Dobrzańskiego. W każdej kategorii nagradzano trójkę najlepszych. Reprezentująca Stajnię pod Dębem Marta Waszka zajęła trzecie miejsce w konkursie nr T6 80-90 cm, gdzie towarzyszył jej Prince Panama. Czysto pojechała również na Ramzesie na 90 cm.

Mariusz Łańcuchowski, właściciel Stajni pod Dębem

– Jestem bardzo zadowolony z przebiegu zawodów. Wszystko się udało, bez żadnych zakłóceń. Zawodnicy byli zadowoleni zarówno z nagród, jak i organizacji. A przyjechali do nas z różnych części Polski, głównie południowo-wschodniej, małopolski, podkarpacia, województwa mazowieckiego. Był to pierwszy, ale na pewno nie ostatni Memoriał Kawalerzystów Świętokrzyskich. Myślę, że impreza wpisze się na stałe w kalendarz imprez w naszym mieście. Przy tej okazji ogromne podziękowania należą się sponsorom, włodarzom miasta, powiatu i województwa oraz moim rodzicom za pomoc w organizacji. Rangi wydarzeniu nadawał z pewnością fakt, że odbywała się ona pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.