Potrzebne fundusze na pomnik „Kaktusa” i „Dzika”

flash Historia

Świętokrzyskie Środowisko Zgrupowań Partyzanckich „Ponury-Nurt” prowadzi zbiórkę pieniędzy na stworzenie pomnika dwóch zasłużonych żołnierzy Armii Krajowej: Mariana Świderskiego ps. „Dzik” i Edmunda Rachtana ps. „Kaktus”.

15 czerwca ub. roku Rafał Obarzanek, prezes Okręgu Świętokrzyskiego Środowiska Zgrupowań Partyzanckich „Ponury – Nurt” i Marek Materek, prezydent Starachowic, podpisali list intencyjny dotyczący odsłonięcia 15 czerwca 2019 roku pomnika dwóch zasłużonych żołnierzy Armii Krajowej: Mariana Świderskiego ps. „Dzik” oraz Edmunda Rachtana ps. „Kaktus”.

  • Z naszej strony zadeklarowaliśmy, że 30% kwoty potrzebnej do wybudowania pomnika przekazane będzie przez Środowisko i pochodzić będzie z darowizn jakie zostaną wpłacone na konto Środowiska – mówi Rafał Obarzanek, prezes. – W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o wpłatę darowizn na konto: Bank PKO BP: 42 1020 1097 0000 7602 0105 6241, tytuł: Darowizna pomnik „Dzika” i „Kaktusa”

Wszyscy darczyńcy będą uwzględnieni w specjalnym zestawieniu, które zostanie umieszczone pod pomnikiem – ku potomnym.

Autorem projektu pomnika, który ma stanąć na pagórku pod skałkami, obok placu zabaw „Nivea” jest prof. Karol Badyna z Krakowa. Koszt budowy pomnika wyceniony został na około 132 tys. zł. Pomnik sfinansowany będzie w 75% z budżetu Urzędu Miejskiego, a w 25% z pieniędzy pozyskanych przez Środowisko.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.