Podwyżki, podwyżki, podwyżki!

flash Praca

Jak informuje Jan Seweryn, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” w MAN Bus, PKC Group i Apleona, na mocy porozumienia dotyczącego polityki płacowej na lata 2018-2019 od 1 stycznia bieżącego roku płace zasadnicze pracowników MAN BUS wzrosły o 3,5%. Na mocy tego samego porozumienia od stycznia 2018 r. płace wzrosły o 6,5%, a ponadto do płacy zasadniczej pracowników włączona została premia z tytułu oceny indywidualnej pracownika (8% pracownicy fizyczni i 5% pracownicy umysłowi).
Od 1 stycznia br. w ramach wynegocjowanego 1% na podwyżki indywidualne 457 pracownikom podwyższono grupy osobistego zaszeregowania: 344 to pracownicy fizyczni, 13 pośrednio produkcyjni, 100 pracownicy umysłowi.
Związek wystąpił również o podwyżkę dla pracowników Apleona HSG (daw. Gegenbauer) oraz PKC Group Poland.
Związkowcy zwracają się z wnioskiem o rozpoczęcie rozmów na temat wzrostu płacy zasadniczej pracowników Apleona. Uważają, że kwota podwyżki powinna być przynajmniej równa wysokości podwyżki płacy minimalnej, czyli 150 zł. Podwyżka powinna wejść od 1 stycznia 2019 roku (pracownicy otrzymaliby wówczas wyrównanie za miniony czas).
Jednocześnie związkowcy przypominają, że wciąż niezrealizowany jest ich wniosek o utworzenie w firmie taryfikatora płac.
Podobny wniosek od związkowców trafił do Zarządu PKC Group, gdzie również jest mowa o rozpoczęciu rozmów na temat wzrostu płacy zasadniczej. W PKC także domagają się przynajmniej 150 zł podwyżki.

1 Komentarz dla “Podwyżki, podwyżki, podwyżki!

  1. Pan Jan nie przyzna się iż to fatalne porozumienie i że podwyżki indywidualne są jakoś niewidoczne, czyli ktoś o nich słyszał , a nikt ich nie widzi 😛

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.