Piją i śmiecą…

flash Starachowice

Potłuczone butelki, rozrzucone śmieci, nierzadko odchody ludzkie i zwierzęce – tak wyglądają niektóre miejsca w Starachowicach często odwiedzane przez amatorów picia pod chmurką.

Jednym z nich jest tunel pod Aleją Armii Krajowej, który prowadzi od osiedla do Szkoły Podstawowej nr 10. O uporządkowanie tunelu wnioskował radny miejski  Mariusz Konarski. – Miejsce to jest notorycznie zaśmiecane. Znajdują się tu nie tylko śmieci, ale także potłuczone butelki oraz odchody zarówno zwierząt jak i ludzi. Tunel ten jest głównym ciągiem komunikacyjnym dzieci z osiedla Młynówka i Żeromskiego.W związku z powyższym zwracam się z prośbą o gruntowne posprzątanie tunelu w najbliższym czasie oraz bieżące, przynajmniej raz na dwa tygodnie monitorowanie tego miejsca pod względem czystości – napisał do prezydenta.

Pod koniec lutego urzędnicy miejscy poinformowali, że prace porządkowe zostały już wykonane. Służby podległe prezydentowi  zostały zobligowane do częstszego monitorowania tunelu oraz terenów przyległych pod względem czystości tak aby w przyszłości zapobiec nawarstwianiu się śmieci.

 

Kolejny czytelnik zgłaszał nam problem ze śmietniskiem w lasku na os. Orłowo, tuż za Domem Pomocy Społecznej.  – To co dzieje się w lasku, woła o pomstę do nieba! Odkąd w pobliżu sprzedawany jest alkohol, w lasku jest jedno wielkie śmietnisko. To było wspaniałe miejsce do spacerów, a teraz jest jedno wielkie śmietnisko – mówi  czytelnik.

 

Gdzie Waszym zdaniem na terenie Starachowic są podobne miejsca? Co zrobić by było ich jak najmniej?

4 odpowiedzi na “Piją i śmiecą…

  1. Lasek pomiędzy ul. Leśną a Murarską. Wielokrotnie sprawa była zgłaszana do UM i straży a bałagan jak był tak jest.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.