Nieoficjalnie…

flash Starachowice

Wracamy do tematu obsadzenia stanowisk dyrektorów dwóch powiatowych jednostek: Zarządu Dróg Powiatowych oraz Muzeum Przyrody i Techniki . Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie kto jest jedynym kandydatem na stanowisko dyrektora Muzeum. To były dyrektor tej placówki: Paweł Kołodziejski!

Pod koniec kwietnia minął czas, w którym kandydaci na dyrektora mogli składać wnioski. – Na konkurs wpłynęła jedna oferta – informuje Dariusz Dąbrowski, wicestarosta. – W chwili obecnej jesteśmy przed oceną formalną, która nastąpi 15 maja br. Wtedy też zostanie ustalony termin kolejnego posiedzenia, na którym prawdopodobnie wyłoniony zostanie kandydat na dyrektora muzeum – dodaje.

W lutym br. ze stanowiska został odwołany wieloletni dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach – Leszek Śmigas. Co dzieje się po kilku miesiącach? Czy były dyrektor odwołał się od decyzji Zarządu powiatu? – Złożyłem odwołanie – mówi L. Śmigas. – Odbyła się jedna rozprawa w Starachowicach, po czym starachowicki sąd pracy został zlikwidowany i wszystkie sprawy zostały przeniesione do Ostrowca. Obecnie czekam na wyznaczenie  kolejnego terminu rozprawy. Nie poddaje się – mówi.

  • Obecnie trwa jeszcze okres wypowiedzenia byłego dyrektora ZDP – mówi Piotr Babicki, starosta starachowicki. – Z chwilą jego zakończenia, co nastąpi z końcem tego miesiąca, Zarząd powiatu podejmie decyzję w sprawie konkursu – dodaje.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.