Nie odkładaj badań na później

flash Galeria Starachowice

Badajmy się systematycznie, bo wczesne wykrycie choroby gwarantuje szanse na zdrowie i życie – to przesłanie ma skłaniać kobiety do badań cytologicznych. O profilaktykę zadbała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Starachowicach.

Z profilaktycznym programem raka szyjki macicy wystąpił starachowicki Sanepid. Do udziału w spotkaniu zaprosił panie w różnym wieku, od najmłodszych dziewcząt ze starachowickich szkół średnich, po dojrzałe kobiety z Klubów Seniora. Była to jedna i niepowtarzalna okazja, by posłuchać o zagrożeniach płynących z choroby nowotworowej. Jak ważne jest jej wczesne wykrycie uświadamiali specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

– Chcemy przekonać, by nie okładać tych badań na później. By wpisać je do kalendarza, tak jak wizytę u fryzjera, kosmetyczki czy masażysty. By badania profilaktyczne traktować, jak wyjście z koleżanką do kawiarni na plotki. To kosztuje niewiele czasu a może uratować życie – mówiła Agnieszka Pastuszka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starachowicach.

Przy okazji spotkania działał nieodpłatnie punkt diagnostyczny Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej, gdzie można było sprawdzić poziom cukru we krwi, cholesterolu czy ciśnienie krwi.

O oprawę artystyczną wydarzenia prozdrowotnego zadbali Agnieszka Werens i Miłosz Weimann.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.