Nie do wiary! Zbierał pieniądze na charytatywny cel

flash Gorące tematy Okolice

Żerują na ludzkiej naiwności, łatwowierności, a przede wszystkim dobrym sercu. Oszuści, których ne brakuje wśród nas. Jeden z nich, w miniony poniedziałek (11 marca) postanowił wykorzystać chęć niesienia pomocy innym. Tak pokierował rozmową z kobietą, że udało mu się wyłudzić 12 tys. złotych. Pieniądze ukradł w biały dzień.

Była godz. 15, kiedy do stróżów prawa dotarła informacja o oszustwie. Historia miała swój początek w gminie Bodzentyn, na terenie powiatu kieleckiego. – Dotychczasowe ustalenia wskazują na to, iż do mieszkania 79-latki, zapukał mężczyzna, w wieku ok. 40 lat – relacjonował Maciej Ślusarczyk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Jak się okazało, przedstawił się jako osoba, która zbiera pieniądze na cel charytatywny. – Zrobił to jednak na tyle wiarygodnie, że 79-latka uwierzyła w jego opowieść – dodał funkcjonariusz KWP.

Historia, jak podkreślają świętokrzyscy stróże prawa, okazała się mieć mało wspólnego z prawdą. – Mieszkanka powiatu kieleckiego niepotrzebnie uwierzyła nieznajomemu. Przekazała gotówkę, w kwocie 12 tys. zł. Nieznany sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia – dodał nasz rozmówca. W momencie kiedy seniorka zorientowała się, że padła ofiarą oszusta, postanowiła powiadomić odpowiednie służby. Na odzyskanie pieniędzy, niestety było już za późno.

  • Policjanci przyjęli zgłoszenie. Postępowanie prowadzone jest w kierunku tzw. wprowadzenia w błąd, co do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem. Zbieramy materiały w tej sprawie. Nasi funkcjonariusze pracują intensywnie nad zatrzymaniem oszusta – mówił M. Ślusarczyk. Na razie nie wiadomo, gdzie może znajdować się ten człowiek. Nie wiadomo również co stało się z gotówką.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.