Na weselną nutę

flash Galeria

Święto Konstytucji 3 Maja upłynęło w Mircu pod znakiem weselnych hitów. Regionalny Przegląd Kapel i Zespołów Weselnych przeszedł do historii.

Jak na święto państwowe przystało uroczystości o charakterze patriotycznym odbyły się przed południem. W kościele pw. Św. Leonarda w Mircu odprawiona została Msza Św. za Ojczyznę. Po południu mirzecki Amfiteatr stał się miejscem rozrywki i dobrej zabawy. Tej dostarczyli uczestnikom biesiady, członkowie kapel i zespołów weselnych biorący udział w tegorocznym przeglądzie. Do rywalizacji stanęło pięć zespołów. Najlepiej zagrał Zespół Agamian, który zdobył pierwszą nagrodę i wygrał 700 zł. Druga była Kapela Sąsiedzi (nagroda 500 zł). Trzecie miejsce zajął Zespół Reds (300 zł). Wyróżnienia otrzymali Szmelc Paka i Fachmanii.

W programie Mirzeckiej Majówki była również inscenizacja patriotyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym, występy tancerzy i grup tanecznych prezentujących tańce weselne oraz prezentacja weselnych scenek w wykonaniu zespołów folklorystycznych z gminy Mirzec. W trakcie zabawy były konkursy dla publiczności, degustacja strażackiej grochówki i innych wypieków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Dla dzieci dostępny był plac zabaw, malowanie twarzy i balony z helem.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.