Wystawa: Międzyczasy Joanny Figarskiej

flash Galeria Rozmaitośći

   Jest jeszcze dość czasu, by w międzyczasie zobaczyć piękne fotografie Joanny Figarskiej w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Ci, którzy przyszli na wernisaż wystawy „Międzyczasy” w czwartkowy wieczór, mieli  – oprócz podziwiania zdjęć –  jeszcze wiele atrakcji. Oto niektóre z nich: osobiste spotkanie z Artystką, wysłuchanie słowa o niej, jej pasji i pracy, spotkanie przyjaciół, rodziny i koneserów fotograficznej sztuki, posmakowanie kawy, herbaty, wina i słodkości, czy uczestniczenie w  koncercie muzyka, wokalisty i multiinstrumentalisty Francisa Tuana. Kto chciał, mógł też wesprzeć charytatywną akcję pomocy chorej Lence.

Gości witali i Bohaterów wieczoru prezentowali: Wioletta Sobieraj i Tomasz Kordeusz. Wśród uczestników wydarzenia spotkaliśmy rodziców Joanny Figarskiej, znanych starachowickich lekarzy Annę i Krzysztofa Figarskich.
Seria czarno-białych fotografii prezentowanych na wystawie zapada w serce. Jeszcze długo po wyjściu z sali ekspozycyjnej obrazy zatrzymane w kadrach Joanny Figarskiej stoją przed oczami i łagodnie drażnią wyobraźnię oraz pamięć.

Wystawa czynna będzie co najmniej do początku maja.

Jarosław Babicki

Więcej o Joannie i jej pracach: https://starachowicki.eu/flash/miedzyczasy-wernisaz-fotografii-joanny-figarskiej/?fbclid=IwAR3BXTjgbockvQmanDu5XzfLCylcgidTDohZNfb6UZIVu_7OoMuR4AaPxls

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.