ZDJĘCIA: Kolędowanie z „Naszym Zdrowiem” [film] [galeria]

filmy flash Kultura Starachowice

Zdrowi i chorzy, sprawi i mniej sprawni – wszyscy radośnie śpiewali kolędy! Organizatorem dorocznego „Kolędowania bez barier” była Fundacja Nasze Zdrowie, działająca przy starachowickim szpitalu. 

Sala Olimpia w Urzędzie Miejskim ledwo pomieściła wykonawców i  gości. Wszyscy włączali się w kolędową zabawę zaproponowaną przez Agnieszkę Polak i Annę Krzepkowską – szefowe Fundacji. Wspierali je młodzi konferansjerzy, którzy zapraszali na scenę wciąż nowych gości. Między zespołami z placówek wspomagających niepełnosprawnych pojawiali się np. wykonawcy ze Starostwa Powiatowego ze starostą Piotrem Babickim, czy grupa z Urzędu Miejskiego pod kierunkiem prezydenta Marka Materka. Tańczyły dziewczęta z Miejskiej Szkoły Tańca MiM. Kolędował chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Koło Gospodyń Wiejskich z Mirca. Uroczo grał i śpiewał dziecięcy zespół „Kukułeczka”.

Osoby wspomagające działania Fundacji otrzymały piękne prezenty –  kalendarze z fotografiami Małgorzaty Zatorskiej i wierszykami Anny Babickiej.  Na świątecznie nakrytych stołach pojawiły się pysze ciasta i owoce.

Wspaniałą świąteczną atmosferę uczestnicy kolędowania zabrali do swoich domów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.