Echa piątkowego wypadku na drodze krajowej nr 42. Kierująca renault nadal w szpitalu [ZDJĘCIA]

flash Gorące tematy Okolice

19-latka, która siedziała za kierownicą samochodu osobowego marki Renault nadal przebywa w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Młoda kobieta uległa wypadkowi, do którego doszło 8 lutego na odcinku drogi krajowej nr 42 w Stykowie, w powiecie starachowickim. – Doznała poważnego urazu kończyn dolnych – poinformował st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.

19-latka, z grona uczestników samochodowego wypadku miała najmniej szczęścia. Została zakleszczona w zdeformowanym aucie.

  • Działania przybyłych zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu narzędziami hydraulicznych dostępu do poszkodowanej. Czynności te były utrudnione z uwagi na znaczny stopień deformacji pojazdu. W czasie rozcinania karoserii pojazdu stan kobiety był na bieżąco monitorowany. Po wykonaniu dostępu poszkodowaną natychmiast ewakuowano z pojazdu i przewieziono do szpitala – tłumaczył Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Jak wynika z dotychczas zgromadzonego materiału dowodowego, 19-latka jechała od Starachowic w kierunku Ostrowca Św. – Zamierzała wykonać manewr skrętu w lewo. W tym samym czasie, trzeźwy 48-letni kierujący pojazdem marki Opel, podczas wyprzedzania kolumny pojazdów w miejscu niedozwolonym, zderzył się z kierującą pojazdem marki Renault – powiedział st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.

Do szpitala została przetransportowana również 47-letnia pasażerka opla. – Z naszych dotychczasowych informacji wynika, że kobieta doznała urazu klatki piersiowej. Po badaniach miała opuścić placówkę medyczną – zaznaczył rzecznik Kusiak.

fot. KP PSP Starachowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.