Co z maturami w naszym mieście?

flash Oświata

Przedłużający się Ogólnopolski Strajk Nauczycieli budzi wśród rodziców i uczniów wiele kontrowersji… Pod znakiem zapytania stały egzaminy gimnazjalne, egzaminy ósmoklasisty, jednak przebiegły one bez większych zakłóceń. Ale od kilku dni w całej Polsce zawrzało na temat matur. Tutaj sytuacja jest bardziej skomplikowana. Aby matury mogły się odbyć, a uczniowie do nich przystąpić, potrzebna jest zatwierdzona klasyfikacja uczniów ostatnich klas szkół średnich. Ale jak ona miałaby się odbyć, skoro nauczyciele strajkują?

Zarząd Powiatu w Starachowicach z niepokojem obserwuje przedłużające się negocjacje pomiędzy związkami zawodowymi, reprezentującymi nauczycieli i Rządem RP w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Niepokój ten jest tym bardziej uzasadniony, że strajk w oświacie nakłada się na okres klasyfikacji uczniów ostatnich klas w szkołach kończących się egzaminem maturalnym.

Zarząd Powiatu na bieżąco monitoruje sytuację strajkową w podlegających szkołach i placówkach oświatowych. Z rozmów przeprowadzonych z dyrektorami szkół oraz przedstawicielami związków zawodowych wiemy, iż wszystkim stronom zależy na tym, aby uczniowie w jak najmniejszym stopniu zostali dotknięci niedogodnościami, które wiążą się z akcją strajkową w oświacie.

Informujemy, iż pomimo trwającego strajku w I LO, II LO i ZSZ nr 1 wspomnianą wcześniej klasyfikację uczniów ostatnich klas już przeprowadzono. W ZSZ nr 2, ZSZ nr 3 i III LO zatwierdzenie klasyfikacji zaplanowano na 24.04.2019 r. Wszystkie ww. klasyfikacyjne posiedzenia rad pedagogicznych odbędą się przed graniczną datą 26.04.2019 r., wskazaną jako termin zakończenia klasyfikacji.

foto. archiwum

kao

1 Komentarz dla “Co z maturami w naszym mieście?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.