23-latka drugą ofiarą tragedii w Pawłowie

Do dwóch osób, wzrósł tragiczny bilans wypadku drogowego, do jakiego doszło po godz. 5, 26 sierpnia br. na terenie gminy Pawłów. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych: opla vectry i audi 80, śmierć na miejscu poniósł 38-letni pasażer pierwszego z wymienionych pojazdów. Kilka dni temu, w kieleckim szpitalu zmarła 23-latka, która kierowała audi – dowiedział się TYGODNIK.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych, sprawcą śmiertelnego wypadku na drodze w Pawłowie była 38-latka. Pochodząca z powiatu starachowickiego kobieta w niedzielny poranek wsiadła do opla vectry, będąc pod wpływem alkoholu. Niemieckie auto, jakim kierowała zderzyło się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku audi. Mimo pomocy udzielonej zarówno przez strażaków, jak i ratowników medycznych, nie udało się uratować życia męża kobiety. 38-latek zmarł na miejscu zdarzenia.

38-latka została przesłuchana w charakterze podejrzanej. – Kobieta usłyszała m.in. zarzut spowodowania wypadku drogowego, którego następstwem była śmierć człowieka. Kolejny z zarzucanych jej czynów dotyczył jazdy pod wpływem alkoholu – poinformował st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Kierująca oplem miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Komenda Powiatowa Policji, a także Prokuratura wystąpiły do starachowickiego Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec niej, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd wniosek uwzględnił. Mieszkanka powiatu trafiła do Aresztu Śledczego w Kielcach, w którym przebywa do dziś.

Walczyła o życie

W niedzielę, 23 września do starachowickich stróżów prawa dotarła kolejna, druga już tragiczna informacja dotycząca wypadku. W szpitalu w Kielcach, zmarła kobieta, która kierowała audi. Smutną wiadomość potwierdził rzecznik Kusiak.

  • Druga ofiara to 23-latka, również mieszkanka powiatu starachowickiego – poinformował oficer prasowy KPP. – Z naszych dotychczasowych ustaleń wynika, iż młoda kobieta wprowadzona była w stan śpiączki farmakologicznej. Później została z niej wybudzona – dodał rozmówca TYGODNIK-a. W ostatnich dniach września, jej stan zdrowia uległ jednak pogorszeniu. Konieczne było powtórne wprowadzenie 23-latki w śpiączkę. Mimo zaciętej walki, prowadzonej przez kieleckich lekarzy, jej życia nie udało się uratować. Zmarła w placówce medycznej. Pogrzeb 23-latki odbył się w minionym tygodniu.

Druga ofiara wypadku była szczęśliwą mamą i matką dzieci. Pochodziła z gminy Mirzec. Była jedną z czwórki rodzeństwa.

  • Nad ranem pojechała po siostry, które dzień wcześniej uczestniczyły w imprezie, zorganizowanej z okazji 18. urodzin. Siostry również jechały wraz z nią – mówił mieszkaniec gminy Mirzec, który bardzo dobrze znał się z ofiarą wypadku. – To niezwykle miła i sympatyczna dziewczyna. Uczynna i pracowita. Szkoda dwójki dzieci, w wieku 4 lat oraz 6 miesięcy. Była młodą mamą, która wychowywała je – dodał nasz rozmówca.

W szpitalu o życie nadal walczy natomiast pasażer audi. – Trzymamy rękę na pulsie. Monitorujemy sytuację, dotyczącą jego stanu zdrowia – stwierdził st.sierż. Kusiak.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Za niespełna dwa tygodnie od poniedziałku, 1.07 będzie można składać wnioski o przyznanie świadczenia 500+ na pierwsze dziecko. Kiedy i jakie wnioski będą przyjmowane? Od 1.07 świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. Zgodnie z...
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi podała wstępne wyniki ostatnich wyników egzaminów gimnazjalnych. Jak poszło gimnazjalistom z powiatu starachowickiego i poszczególnych gmin z każdej części egzaminu?   Język angielski - poziom podstawowy średni wynik w punktach średni wynik w procentach liczba zdających gm. Brody 27,62 69,1 66 KRAJ - 68 - gm. Wąchock 26,94 67,3 64 gm. Starachowice 26,82 67,1 80 WOJEWÓDZTWO...

Podium należało do MiMu

Tancerze Szkoły Tańca MiM ze Starachowic kilkakrotnie stawali na podium podczas 46. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Białymstoku. Dwukrotnie zajęli pierwsze miejsca. 8 i 9 czerwca zespoły Szkoły Tańca MiM uczestniczyły w odbywającym się w Białymstoku 46 Międzynarodowym Festiwalu Tańca...
Do jakich przestępstw dochodzi na terenie gminy Wąchock? Jakie zdarzenia zgłaszają mieszkańcy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń? W których sołectwach policja interweniuje najczęściej? Jak podaje starachowicka policja na terenie w gminy Wąchocku w ub. roku odnotowano 119 przestępstw. Policja interweniowała...
Niecodzienna interwencja z udziałem ratowników z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W nocy z 15 na 16 czerwca, w jednym z prywatnych mieszkań przy ul. Górnej w Starachowicach pojawił się nieproszony gość. Kto to taki? Przez okno, do mieszkania dostał...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze