Czy ustawienie reflektorów jest ważne?

Motoryzacja

Każdy kierowca zna doskonale to uczucie, gdy jedzie nocą i nagle zostaje oślepiony przez pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka. Czasem wydawać się może, iż powodem są włączone światła długi w pojeździe, który nas oślepia. Często jednak problem leży całkowicie gdzieś indziej, a jest nim zła regulacja przednich reflektorów.

Coroczne przeglądy samochodów stają się coraz to dokładniejsze. Diagności mają za zadanie wykluczyć z ruchu drogowego pojazdy niesprawne i zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego. Wydawać by się mogło, iż na powyższe wpływ mają tylko zawieszenie oraz hamulce.

Oczywiście układ hamulcowy jak i amortyzatory czy sworznie w wahaczach to niezwykle istotne elementy, ale czasem tak błahy jak właśnie zła regulacja oświetlenia też może negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze. Jeśli zatem Twój diagnosta zwróci Ci uwagę na ten problem, pozwól mu na prawidłowe ustawienie reflektorów.

Podczas przeglądu samochodu może się okazać, iż Twój samochód ma uszkodzoną regulację oświetlenie. Warto wtedy wymienić wadliwe podzespoły. Często takie naprawy są bardzo proste i sam je wykonasz a części zamówisz choćby na CzesciAUTO24.pl. Nie dość, że zaoszczędzisz na koszcie naprawy w serwisie to bez problemu będziesz mógł jechać na przegląd. Innym częstym problemem związanym z reflektorami przednimi, szczególnie w starszych samochodach jest obecność zamontowanych lamp pochodzących z samochodów, które dopuszczone były na rynek angielski. Niestety takie oświetlenie nie ma prawa być używane w Polsce. Warto już przed zakupem używanego pojazdu udać się na stację kontroli pojazdów, aby sprawdzić nawet ten szczegół.

Oświetlenie w każdym samochodzie jest niezwykle ważne. Wpływa ono na bezpieczeństwo Twoje i zarazem innych użytkowników drogi. Pamiętaj też, że każdy kierowca ma obowiązek sprawdzać co jakiś czas czy wszystkie żarówki są sprawne. Warto mieć to na uwadze.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.