Art. promocyjny: Jak dostać się na Oksford? Tłumacz radzi

Edukacja

Oksford to najstarsza anglojęzyczna uczelnia na świecie. Założona w 1167 roku przez Henryka II. Na kartach historii zapisała się dzięki wielu gorącym dyskusjom, najmocniej znana z forum debaty publicznej i centrum międzynarodowego kształcenia. Wśród tych starych murów studiowało wiele znanych postaci, w tym 46 laureatów Nagrody Nobla, 27 premierów Wielkiej Brytanii, 12 świętych, 8 błogosławionych, 1 papież, 18 kardynałów, 86 biskupów, liczni poeci i pisarze, wielu aktorów, kompozytorów i artystów. Jest tu też polski akcent – z Oksfordem powiązany był m.in. filozof Leszek Kołakowski.

Chcesz poprawić swoje rozumienie angielskich tekstów i dokumentów? Daj sobie pomóc! Zwróć się do biura tłumaczeń Supertlumacz.pl – tłumaczenia angielski.

Oksford jest jednym z najbardziej znanych i prestiżowych międzynarodowych uniwersytetów na świecie. 40% łącznej liczby studentów to obcokrajowcy ze 140 różnych krajów i terytoriów. Aktualnie studiuje na nim ok. 23 tys. studentów. Najnowsze statystyki podają, że na 1 miejsce ubiega się tu ok. 6 osób.

Uczelnia ta posiada wieloletnie doświadczenie w rekrutacji, selekcji i wspieraniu oraz wybieraniu najlepszych z najlepszych studentów zagranicznych. Co bardzo ważne – i co często podkreślane jest przez sam Oksford – już w 1190 roku przyjęli w swoje szeregi pierwszego studenta zagranicznego. Był nim Emo z Friesland.

Także osoby z Polski mają możliwość podjęcia próby dostania się na Oksford. Trzeba jednak pamiętać, że proces rekrutacyjny jest wieloetapowy, a pierwsze kroki trzeba podjąć długo przed egzaminem dojrzałości.

Każda osoba potrzebująca pomocy z przekładem jakichkolwiek dokumentów może zgłosić się do profesjonalnego biura tłumaczeń. Przekład z języka angielskiego na polski lub z polskiego na angielski można dostać w ekspresowym tempie. Najważniejsze to powierzyć swoje sprawy najlepszym w branży!

Spróbuj swoich sił

Ogromnym plusem Oksfordu jest fakt, że procedura aplikacyjna jest taka sama dla studentów krajowych i zagranicznych – sprawia to, że najlepsi uczniowie z każdego zakątka świata mają możliwość ubiegania się o dostanie w poczet studentów tego prestiżowego uniwersytetu.

Aplikacja zaczyna się 15 października w roku kalendarzowym poprzedzającym nabór. Dokładnych i aktualnych informacji należy szukać na oficjalnej stronie uczelnie.

Wymagania wstępne – sprawy podstawowe

Maturę trzeba zdać naprawdę dobrze. Wymagane minimum to 90% dla wszystkich zdawanych poziomów. Dodatkowo trzeba mieć min. 3 rozszerzenia, również na tym samym pułapie procentowym. Oczywiście bardzo często zdarza się sytuacja, że nawet 100% nie zagwarantuje dostania się na uczelnię. Oprócz wysokich not na egzaminie dojrzałości trzeba świetnie przejść wszystkie etapy rekrutacji.

Pamiętaj: nie musisz zdawać matury międzynarodowej!

Następnie czekają cię egzaminy wstępne – a najlepsi zostają zaproszenie do Anglii na rozmowy kwalifikacyjne (tu na pewno będzie cię czekała podróż). Zazwyczaj odbywają się one na początku grudnia.

W ich trakcie zostaje sprawdzona nie tylko twoja merytoryczna wiedza w danej dziedzinie, ale także umiejętności wykorzystywania nowych informacji czy sztuka bronienia swojego zdania. W tym momencie kandydaci mają też możliwość opowiedzieć więcej o swoich zainteresowaniach.

Nie radzisz sobie z angielszczyzną? Potrzebujesz przełożyć sporo informacji z języka polskiego na angielski? Udaj się do cieszącego się bardzo dobrą opinią biura tłumaczeń, które zatrudnia wyłącznie najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. Zafunduj sobie spokój ducha!

Należy pamiętać, że Oksford będzie chciał, abyśmy udowodnili swoje umiejętności językowe – trzeba okazać certyfikat np. IELTS.

Biuro Informacji i Doradztwa dla Studentów zapewnia porządne wsparcie dostosowane do potrzeb studentów zagranicznych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.