Tu żyją ludzie, tu żyją wspomnienia…

Informacje Starachowice

Wspomnienia, wspomnienia i jeszcze raz wspomnienia – pod ich znakiem społeczność Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka w Starachowicach świętuje 35-lecie swojej działalności. Za nami już pierwsze spotkanie z absolwentami.

Przedszkole z oddziałami integracyjnymi jest placówką, w której wspólne przebywanie dzieci zdrowych z dziećmi z niepełnosprawnością stwarza możliwości różnorodnych wzajemnych oddziaływań jednych dzieci na drugie.

W tym roku placówka obchodzi 35-lecie istnienia, które społeczność postanowiła uczcić w nieco inny niż zwykło się to robić sposób.

  • Rocznicowe obchody chcemy przeżyć jako sentymentalną podróż – mówi Ewa Rychel, dyrektor PM nr 11. – Podróżą tą będą spotkania z absolwentami, nauczycielami, rodzicami, z ludźmi którzy stanowią serce tego przedszkola. Nie od dziś wiadomo, że przedszkole to nie budynek, meble, zabawki, ale ludzie, którzy tworzą jego społeczność. Chcemy zatem spotkać się i powspominać. Jestem wdzięczna osobom, które przyszły na pierwsze z tego cyklu spotkanie. Wzruszeniom nie było końca, gdy mury przedszkola ponownie przekraczały osoby, które dziś mają po dwadzieścia klika lat! Oprócz dzisiejszego spotkania, podczas którego wystawione zostały jasełka w wykonaniu naszych podopiecznych przygotowanych przez panią Dorotę Bugałę, odbyło się wspólne kolędowanie i poczęstunek, planujemy kolejne spotkania. Następne już 26 stycznia, przed południem, kiedy to planujemy zorganizować bal karnawałowy. W marcu wspólnie powitamy wiosnę. Ostatnie spotkanie odbędzie się na jesieni – dodaje.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.