starachowice
home
RSS

Wizyta starostów z powiatów świętokrzyskich

  • Napisany przez:
  • Skomentuj

Wczoraj w Starostwie Powiatowym odbył się Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego. Wśród poruszonych tematów znalazły się między innymi rozwój opieki psychiatrycznej oraz finansowanie zadań oświatowych.…

Przybyłych na spotkanie powitała Jolanta Krępa, starachowicka starosta. Konwent poprowadził Edmund Kaczmarek, starosta z Jędrzejowa. Po uroczystym przywitaniu gości, wśród których znaleźli się m. in. starości z innych miast powiatu, Piotr Gos przedstawił prezentację na temat Starachowic i okolic. Następnie Anna Nocuń, dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego omówiła problematykę opieki psychiatrycznej w powiecie oraz przedstawiła plany finansowania regionalnego systemu ochrony zdrowia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Jednym z założeń jest otwarcie Centrum Zdrowia Psychicznego na terenie województwa.
Kolejną z poruszonych na Konwencie kwestii było finansowanie zadań oświatowych oraz omówienie zmian w Karcie Nauczyciela, statucie ucznia czy ogólnych, nadciągających przemian w systemie edukacji. Tematykę wyczerpująco omówiła Katarzyna Liszka-Michałka, ekspertka Biura Związków Powiatów Polskich. Omawiano również sprawę projektu Rozbudowy Infrastruktury Informatycznej Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Istotną kwestią spotkania był też sprzeciw starostów wobec chęci przeniesienia Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z Kielc do Krakowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Najnowsze

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5