Wiosną uruchomią starą fontannę! Trwa jej rewitalizacja

Informacje Starachowice

Ku końcowi zbliżają się prace związane z odnową starej fontanny przy Alei Armii Krajowej w Starachowicach. Ku obawom mieszkańców są dobre wiadomości: z fontanny będzie jednak tryskać woda.
Przez lata zaniedbywane miejsce nabiera nowego wyglądu. Mowa o starej fontannie przy Alei Armii Krajowej, obok Szkoły Podstawowej nr 9. Mieszkańców, którzy zauważyli postępujące prace najbardziej jednak ciekawi czy fontanna zostanie uruchomiona, czy może też pozostaną po niej tylko wspomnienia. Okazuje się, że z fontanny jednak tryśnie woda!

Jak informował prezydent Marek Materek ze względu na zbyt wysokie koszty nie udało się uruchomić całości fontanny, a jedynie jej część.

– Część starej fontanny zostanie zasypana. Wodotrysk natomiast zostanie uruchomiony w górnym korycie żelbetonowych – mówi Iwona Ogrodowska, rzecznik prasowy UM. – Wokół wodotrysku będzie basen go okalający o wymiarach 5,81 m na 5,81 m (całkowita powierzchnia – 30,09 m kw.). – dodaje.

Koszt wstępny został oszacowany na ponad 100 tys. zł. – Prace zmierzają ku końcowi. Wiosną z tej fontanny tak jak i z innych zlokalizowanych mieście tryśnie woda – zapowiada I. Ogrodowska.

Pozostała część fontanny zostanie zasypana, a na terenie posiana będzie trawa. Pojawią się pergole – takie jak na placu po byłym Manhattanie, naprawione zostaną lampy oświetleniowe, wyczyszczone i pomalowane słupy. Będą nowe ławki i kosze na śmieci.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.