Źle się dzieje na cmentarzu?

flash Starachowice

Organizacyjne zmiany, jakie zaszły na cmentarzu komunalnym w Starachowicach nie przypadły do gustu osobom odwiedzającym nekropolię. Kilka zarzutów ma świadczyć o mało szczęśliwej zmianie.

Interwencję zgłosił do nas Czytelnik, który z racji opieki nad osobą starszą często bywa na cmentarzu komunalnym przy ul. Radomskiej w Starachowicach. Jak mówi ma porównanie, jak było a jak jest. A jest -jego zdaniem – gorzej niż było.

 • Po pierwsze ślisko, że trudno dojść do grobu. Kontener na śmieci jeden na cały cmentarz, trzeba biegać na drugi koniec cmentarza, by wyrzucić wypalone znicze czy kwiaty – wylicza Czytelnik.
 • W ostatnią sobotę byłem na pogrzebie – brama wjazdowa na cmentarz była zamknięta. Nigdy tak nie było. Budynek administratora też zamknięty a na nim kartka, że biuro przeniesione na teren MZK. Szkoda, bo na miejscu można było sprawy załatwiać a nie chodzić i szukać. Poza tym, w budynku była toaleta, także dla niepełnosprawnych, z której można było skorzystać. Niby jest TOI TOI na zewnątrz, ale osobie starszej, niedołężnej trudno tam załatwić potrzeby fizjologiczne. To tak „dobra zmiana” miała ułatwiać nam życie? – pyta nasz Czytelnik.

Od nowego roku administrowaniem na cmentarzu komunalnym zajmuje się Spółdzielnia Socjalna „Starachowiczanka”. Na uwagi Czytelnika odpowiada jej szef Jarosław Warszawa, który zapewnia, że alejki na cmentarzu były odśnieżane i na bieżąco posypywane. Dużym ułatwieniem jest zakupiony ciągnik, który służy do tego rodzaju prac.

 • Kontener jest faktycznie jeden. Jesteśmy w trakcie zakupu kolejnych, są zamówione. W ciągu 2-3 tygodni będzie nowy, pieniądze są zabezpieczone – wyjaśnia J. Warszawa. – Co do bramy wjazdowej to jest ona stale zamknięta. Otwierana jest przy okazji pogrzebu i tym razem na pewno była otwarta. Siedziba administratora jest tymczasowo przeniesiona na teren MZK, bo w tej na cmentarzu jest zimno. Wystąpiłem do prezydenta o założenia tam ogrzewania, bo to które jest, nie spełnia swojej roli. Budynek ma też mieć nową elewację. Wrócimy tam, jak tylko zmienią się  wizerunek i warunki. Jeśli chodzi o toalety w budynku, to klienci raczej z nich nie korzystali, bo są na zewnątrz ogólnie dostępne – dodaje J. Warszawa.

Temat został zasygnalizowany również służbom prezydenta. Iwona Ogrodowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego, przyjęła cenne uwagi. Jak mówi, będą one skonsultowane z administratorem i wyeliminowane, by nie utrudniały życia osobom korzystającym z nekropolii.

 

8 thoughts on “Źle się dzieje na cmentarzu?

 1. Niedorzeczne wytłumaczenia p. Warszawy :-/
  Nie korzystali z toalety??? Skąd ta wiedza??? Z toitoi na mrozie, grozi odmrożeniem..
  W budynku zimno? A jak dotąd wytrzymał p administrator? Zawsze był na miejscu i pomocny. Nawet jeśli szukałam grobu- zaprowadził.
  Na całej alei głównej lód, że zabić się można. Jestem często i muszę iść pod sam las. Tam leży góra śmieci, bo ludzie nie będą szukać kontenera. Tam zawsze stał kontener.
  Niedawno chciałam nabrać wody do wazonu, krany na zewnątrz (zawory) zakręcone. Przed budyniem administratora stali robotnicy samochodem, ale nie udało im się doprosić o przyjście kogoś, kto otworzy i załatwi z nimi sprawy, na wodę czekałam pół godziny, nikt nie przyszedł- musieli odjechać.

  To nie są zmiany na lepsze
  A zimą mniej osób odwiedza groby, ruch się dopiero zacznie..

 2. Swoją droga ciekawe skąd znajda się nagle pieniądze na ocieplanie i ogrzewanie miejsca w którym wczesniej nie można było się nic doprosić. Całe wyposażenie łącznie z firankami poprzedni administrator przynosił swoje – bo nie było pieniędzy w budżecie. Nagle się znalazły ? Dobra zmiana widać dobrze sobie radzi. A nowy pan administrujący na prawdę mógłby nie kłamać w kwestii tego ze było odśnieżone w okolicy dnia babci i dziadka moznabylo sobie zęby wybić.

 3. Panie Warszawa fantastyczny start, zakup „zabawki” do odśnieżania i zrobienie elewacji budynku bez tego cmentarz napewno nie mógłby funkcjonować swoja droga ciekawe kto za to zaplaci, aha jak panu zimno to proszę wskoczyc w kalesony. Kto panu załatwił taka fuche

 4. Nie korzystają z budynku na cmentarzu bo jest za zimno!!?? O ludzie serio?? To pytam się grzecznie JAK DO TEJ PORY PRACOWALI TAM POPRZEDNICY??

 5. Hahaha a tak Pan Prezydent wstawiał zdjecia na swoim profilu jak to źle się dzieje na cmentarzu i że od stycznia wszystko się zmieni na lepsze! Nie zmienia się czegoś co dobrze funkcjonuje.

 6. A podobno stary administrator był taki zły, pod koniec jego „kadencji” wieszano na nim psy. A jednak widać ze jeden człowiek mógł więcej niż cała spółdzielnia. Może po prostu chciał wiexej…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.