Zderzenie w Wielkiej Wsi (gm. Wąchock): poszkodowany 19-latek trafił do szpitala

flash Paragraf Starachowice

W piątek, 5 stycznia na drodze krajowej K-42, w Wielkiej Wsi doszło do zdarzenia z udziałem trzech aut. – Z naszych wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący iveco, 47-letni mieszkaniec gminy Wąchock, nie zastosował się do zasad ruchu drogowego i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo poruszającemu się audi – stwierdziła podkom. Monika Kalinowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Samochód osobowy jechał od strony Parszowa, a kierował nim 19-latek z gminy Wąchock.

– W wyniku nieprawidłowego manewru, doszło do zderzenia iveco z audi. Na skutek siły uderzenia, audi przemieściło się na przeciwległy pas ruchu, zderzając z jadącym z naprzeciwka seatem alhambra. Autem kierował 43-latek z Krosna. Policjanci poddali badaniu kierowców na obecność alkoholu w organizmie. Wszyscy byli trzeźwi. Do szpitala trafił 19-latek z audi – uzupełnia rzecznik Kalinowska.

Ruch na krajowej 42 był utrudniony. Policjanci wyznaczyli objazdy. Miejsce zdarzenia zabezpieczali strażacy ze starachowickiej jednostki ratowniczo-gaśniczej, a także druhowie z OSP Wielka Wieś.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.