Wyróżnienie dla Mikołaja

Starachowice

Mikołaj Dyka, podopieczny Młodzieżowego Domu Kultury nie spoczywa na lurach. Uzdolniony wokalnie i instrumentalnie chłopiec został dwukrotnie wyróżniony.

Na scenie czuje się, jak ryba w wodzie. Z niesamowitą swobodą, bez tremy czaruje publiczność swoimi występami wokalnymi i grą na skrzypcach. Mikołaj Dyka, po raz kolejny dowiódł swojego talentu reprezentując powiat starachowicki na festiwalach i konkursach kolęd. Początek roku (8 stycznia) zaowocował wyróżnieniem w konkursie kolęd „Hej kolęda, kolęda” w Małogoszczu. Dwa tygodnie później (22 stycznia) został również wyróżniony na XXIII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu.

Mikołaj jest uczniem Społecznego Gimnazjum oraz Szkoły Muzycznej I st. im. Feliksa Rybickiego, w klasie skrzypiec. Z muzyką związany jest od przedszkola. W wieku 7 lat trafił do Młodzieżowego Domu Kultury. Swoje umiejętności szlifuje pod okiem Piotra Mrózka, który uczy go śpiewu i gry na keybordzie.

Doskonała współpraca zaowocowała w ub. roku pierwszym miejscem na X Jubileuszowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Pod koniec 2015 roku Mikołaj zajął I miejsce na Festiwalu „Kolęda płynie z wysokości” w Nowinach i zakwalifikował się do XXI finału Konkursu Piosenki „Wygraj sukces”.

W przyszłości chciałby zostać informatykiem. Oprócz muzyki interesuje się technologią i robotyką. Jego wielkim marzeniem jest zaistnieć w przyszłości jako piosenkarz, muzyk.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.