Wakacje z policjantami

flash Starachowice

W trakcie wakacji placówki kulturalno – oświatowe prowadzą wiele interesujących zajęć dla odpoczywającej młodzieży oraz dzieci. Funkcjonariusze starachowickiej KPP odwiedzili najmłodszych, opowiadając o zachowaniu bezpieczeństwa w ten wolny czas.Spotkania z dziećmi i młodzieżą odbyły się w Klubie Spółdzielczym „Wanacja” w Starachowicach, Starachowickim Centrum Kultury, a także na terenie Harcerskiego Ośrodka Obozowego nad zalewem „Lubianka”, gdzie policjanci odwiedzili wypoczywającą nad zalewem grupę dzieci i młodzieży z Gliwic. Ponadto funkcjonariusze, już po raz kolejny, wzięli udział w organizowanym przez Starachowicką Spółdzielnię Mieszkaniową festynie „Sportowa Środa”, który odbył się tym razem na osiedlu Majówka.

Tematyką spotkań było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w trakcie wakacji. Policjanci opowiadali jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą oraz przestrzegali przed występującymi zagrożeniami, zarówno w ruchu drogowym jak i w domu.  Uczestnicy otrzymywali również elementy odblaskowe, które poprawią ich widoczność na drodze.

Funkcjonariusze w czasie spotkań z organizatorami wypoczynku oraz z dziećmi i młodzieżą zachęcali do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – literackim p.n. „Policja przyszłości”, Do udziału zachęcamy również wszystkie dzieci i młodzież szkół podstawowych  i gimnazjalnych. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej polską Policję przyszłości. Informacje o konkursie znajdują się na stronie www.TrzezwyUmysl.pl/regulaminy.

źródło: KPP Starachowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.