W rocznicę niepodległości

flash Starachowice

PRZYWRACAMY PAMIĘĆ

W środę, 11 listopada, podczas uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, przy kościele Wszystkich Świętych odbywać się będzie zbiórka pieniędzy do puszek, w ramach szczytnej akcji „Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych”.

Miejscowi działacze Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych zapowiadają również pierwszą prezentację, sztandaru Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych – ufundowanego przez generała Henryka Lebiodę ps. „Korsarz” żołnierza NSZ i AK, zamieszkałego w Kanadzie.

Pod Pomnikiem Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w Starachowicach odbędą się w środę, 11 listopada. Początek o godz. 9.00 na placu przed kościołem pw. Wszystkich Świętych. O godz. 9.15 rozpocznie się koncert patriotyczny pt. „Wszyscy śpiewamy dla Ojczyzny”. O godz. 10.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny, po której ok. godz. 11.00 odbędzie się przemarsz pod Pomnik Niepodległości. A tam przemówienia okolicznościowe i złożenie wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości.

Uroczysta wieczornica

W przeddzień Święta Niepodległości – 10 listopada o godz. 17.00 w Spółdzielczym Domu Kultury w Starachowicach odbędzie się Uroczysta Wieczornica z okazji 97. rocznicy odzyskania niepodległości. W programie uroczystości m.in.: przemówienia okolicznościowe, wręczenie medali i odznaczeń, część artystyczna w wykonaniu Zespołu Estradowego LOK „Wiarusy”. Na wieczornicę zaprasza Zarząd Powiatowy LOK w Starachowicach i Klub Żołnierzy Rezerwy LOK.

O Puchar Niepodległości

Spółdzielczy Dom Kultury zaprasza na IX Turniej o Puchar Niepodległości organizowany przez SDK SSM oraz Klub Szachowy Gambit. Zawody odbędą się w 11 listopada br. Uczestnicy będą mogli się zmierzyć w czterech grupach wiekowych przygotowanych dla juniorów oraz w Turnieju Otwartym dla seniorów lub zawodników z II kategorią szachową. Na najlepszych zawodników czekają trofea sportowe. Dodatkowo dla uczestników zawodów rozlosowane zostaną cenne upominki. Zgłoszenia do 9 listopada – Tel. 602 770 251. Opłata startowa 10 zł dla seniora oraz 5 zł dla juniora.

Program turnieju: 8.45 – 9.15 – zapisy, 9.15 – 9.25 – oficjalne otwarcie turnieju, 9.30 – rozpoczęcie turnieju (I runda, 13.15 – przewidywane zakończenie rozgrywek), 13.30 – 14.00 – dekoracja zwycięzców, 14.00 – oficjalne zakończenie turnieju.

(mś)