Udaremnili sprzedaż narkotyków na 2 mln zł

filmy Starachowice

Policjanci do walki przestępczością narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w ciągu dwóch dni zatrzymali trzy osoby, które trudniły się narkotykowym procederem. Zabezpieczono około 36 kg narkotyków, których wartość szacuje się na ok. 2 mln zł.

Praca policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach sprowadza się m.in. do ustalania i zatrzymywania osób, które produkują, wprowadzają, czy posiadają zakazane substancje. Dzięki ich działaniu z rynku eliminowane jest dziesiątki kilogramów środków odurzających, które niestety mają swoich odbiorców w terenie.

Nie inaczej było również tym razem. Do udaremnienia potężnego zagłębia narkotykowego doszło 1 marca w Starachowicach. Nad rozpracowaniem szajki trudniącej się zabronionym procederem funkcjonariusze pracowali już dużo wcześniej.

  • Dokładnie 1 marca policjanci sprawdzili swoje przypuszczenia co do mężczyzn, którzy mogą trudnić się tym trudnić. Przed godz. 19.00 sprawdzili swoje przypuszczenia i zapukali do drzwi 66-letniego mieszkańca Starachowic – poinformowała Marzena Tkacz, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.  – Bardzo szybko okazało się, że ma on w swoim mieszkaniu narkotyki. W jego domu oraz w garażu policjanci znaleźli różnego rodzaju zakazane substancje. Zabezpieczono prawie 13 kg marihuany, 10 litrów płynnej amfetaminy, z której można uzyskać około 14 kg amfetaminy w proszku oraz prawie 19 tysięcy sztuk tabletek MDMA, potocznie zwanych extazy – wylicza rzeczniczka.

Policjanci podczas wykonywania czynności zatrzymali również drugiego mężczyznę, który najprawdopodobniej ma związek z przestępstwem.

  • Był to 36-letni mieszkaniec Starachowic. Obaj zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Kielcach, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w obrocie zakazanymi prawem środkami i zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Teraz odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności – dodaje M. Tkacz.

Następnego dnia policjanci zwalczający przestępczość narkotykową, zatrzymali kolejną osobę zamieszaną w tą sprawę.

  • W piątek przed godz. 14 .00 funkcjonariusze sprawdzili swoje podejrzenia co do 30-latka ze Starachowic. Również i te przypuszczenia okazały się trafne. W wynajmowanym przez 30-latka domu policjanci ujawnili i zabezpieczyli, jak wynika ze wstępnych badań, 1,8 kg suszu mariuhuany, prawie 1 300 sztuk tabletek MDMA, potocznie zwanych extazy oraz blisko 0,5 kg tej samej substancji w postaci krystalicznej, a także 57 gramów prawdopodobnie amfetaminy. 30-latek został zatrzymany.

Podejrzany w Prokuraturze Rejonowej w Starachowicach usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Decyzją Sądu Rejonowego w Starachowicach został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, a grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.