Starachowice w stanie wojennym

Galeria Historia Starachowice

Paweł Perchel i Robert Adamczyk, autorzy książki „Zima wasza, wiosna nasza”, spotkali się 28 listopada z zainteresowanymi tematyką mieszkańcami Starachowic w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Kilkadziesiąt osób, wśród których było wielu bohaterów opisywanych w pracy wydarzeń, wysłuchało opowieści Autorów o spisywaniu historii starachowickiej opozycji. Goście toczyli interesującą dyskusję, snuli wspomnienia.

Ważnym wnioskiem z promocyjnego spotkania jest apel do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób działali w tamtych latach przeciwko komunistycznemu reżimowi, pomagali pokrzywdzonym, o spisanie swoich wspomnień, podzielenie się nimi ze środowiskiem dokumentującym lokalne dzieje w okresie PRL. Bez tych cząstkowych historii, niemożliwe będzie spisanie prawdziwej, pełnej HISTORII tamtego dramatycznego okresu.

To już trzecia książka z cyklu „Starachowicka antykomuna”, której wydawcą jest „Stowarzyszenie Wolni i Solidarni 1980-1989”. Przy powstawaniu pracy pomagał „Tygodnik Starachowicki” . Autorzy docenili również Instytut Pamięci Narodowej – Delegaturę w Kielcach za merytoryczne wsparcie.

Fot. Piotr Bełtowski

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.