Stanisław, Szymon, Wiktor, Maciej i Michał – nasi najlepsi!

Oświata Starachowice

Przedstawiamy niezwykłą, utalentowaną i dążącą do obranego celu młodzież ze Społecznego Gimnazjum STO w Starachowicach, która święci laury w olimpiadach przedmiotowych na poziomie krajowym!


Stanisław Sokołowski, uczeń III klasy Społecznego Gimnazjum, przez dyrektor B. Jaskros nazywany „Człowiekiem renesansu”, został w tym roku szkolnym laureatem olimpiady z języka angielskiego oraz finalistą olimpiad: informatycznej, matematycznej, fizycznej i chemicznej! Jak podkreśla dyrektor znalezienie się w gronie finalistów i to z czterech różnych przedmiotów to ogromny sukces i niezwykłe osiągnięcie.
– Jest duże prawdopodobieństwo, że będę kontynuować naukę w Liceum Społecznym, na kierunku z rozszerzoną matematyką.

W ramach relaksu Stanisław uwielbia słuchać muzyki, głównie klasycznej ale także tej z pogranicza jazzu. Jest absolwentem szkoły muzycznej, w klasie gra na fortepianie. Uprawia także narciarstwo.


Szymon Tuz, został laureatem olimpiady z języka angielskiego i finalistą olimpiad matematycznej, polonistycznej i informatycznej! Jest uczniem III klasy Społecznego gimnazjum. Pani dyrektor mówi o nim: „wybitna postać, bardzo inteligentny młody człowiek”. Szymon łączy w sobie zdolności humanistyczne jak i z przedmiotów ścisłych. Swoją przyszłość jednak wiąże z przedmiotami wymagającymi logicznego myślenia. – Matematyka bądź informatyka – mówi. – Przedmioty ścisłe bardzo mnie pasjonują. W czasie wolnym od nauki wybieram sport: biegam i jeżdżę na rowerze. Dużo czytam. Nie ograniczam się do jednego gatunku, ale zdecydowanie preferuję tematykę fantasy i kryminalną, książki autorstwa Stanisława Lema, Andrzeja Sapkowskiego.


Wiktor Serwicki, uczeń klasy II Społecznego Gimnazjum, laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, finalista olimpiady biologicznej i anglistycznej. Pasjonują go podróże, które jak przyznaje kształcą go i wzbogacają o nowe doświadczenia i wiedzę. – Jeździmy w różne miejsca z rodzicami. Miałem np. okazję odwiedzić Nowy Jork – mówi.
Wiktor realizuje się także w tańcu. Od ośmiu lat uczestniczy w zajęciach tanecznych Szkoły Tańca „MiM”. B. Jaskros zdradza, że ostatnio u Wiktora objawił się jeszcze jeden talent: aktorski. Dodaje również, że chłopiec jest doskonałym partnerem do rozmowy o literaturze, posiada umiejętność własnej interpretacji dzieł.
Wiktor przyznaje, że choć nie ma jeszcze jasno sprecyzowanych planów na przyszłość, zastanawia się nad wyborem kształcenia w kierunku medycznym.


Maciej Pawelec, trzecioklasista SG, laureat olimpiady z języka angielskiego. Jego głównym zainteresowaniem jest motoryzacja, samochody, mechanika. – Lubię pracować nad samochodem, zajmować się techniczną stroną pojazdów. Zbieram także stare konsole do gier. Pasjonuje mnie także nie tyle nauka języka angielskiego, co jego używanie. Języka angielskiego uczę się od I klasy szkoły podstawowej . Miałem okazję porozumiewać się w języku angielskim. Byłem w Stanach Zjednoczonych i ta znajomość bardzo mi się przydała.
Maciej naukę zamierza kontynuować w I LO na kierunku matematyczno-fizycznym. Chce podążać za swoimi pasjami, głównie tą motoryzacyjną.


Michał Skorzyński, trzecioklasista, laureat olimpiady z języka angielskiego. Swoją przyszłość zdecydowanie wiąże z medycyną. – Przedmioty medyczne: biologia, chemia, fizyka od zawsze mnie interesowały. Swoją przygodę z medycyną wiążę również z językiem angielskim. Myślę o medycynie zabiegowej, nie diagnostycznej. Wydaje mi się, że widząc problem o wiele łatwiej go rozwiązać niż opierając się tylko na przypuszczeniach. Nie boję się widoku krwi. Myślę, że mam predyspozycje do zawodu lekarza. Myślałem już o specjalizacji: będzie to neurochirurgia, ortopedia lub okulistyka. W tych dziedzinach następuje największy rozwój.
– Chciałbym się dobrze przygotować do zagranicznych studiów na uniwersytecie w Pensylwanii.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.