„Przystań” w „Skałce”

Starachowice

Po długim czasie tułaczki i poszukiwań, Centrum Integracji Kryzysowej „Przystań” znalazło swój azyl. Nowa siedziba Stowarzyszenia znajduje się w pomieszczeniach Galerii Handlowej „Skałka” na pierwszym piętrze (Al. Armii Krajowej, boks 87). Łatwo dostępne dla mieszkańców miejsce, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych świadczy pomoc dla mieszkańców miasta i powiatu, którzy z różnych powodów znaleźli się w kryzysowej sytuacji. Przemoc w rodzinie, alkohol i inne sytuacje, z którymi trudno sobie poradzić – to sprawy z którymi można i warto zgłaszać się do CIK „Przystań”. Znajdą tu państwo wsparcie terapeutyczne, ale także pomoc psychologiczną i prawną.

Wynajęcie dwóch pomieszczeń w Galerii „Skałka” na statutową działalność „Przystani” to wspólna inicjatywa miasta i powiatu, który za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, oddelegował jeden etat do pracy w Centrum.

– Zadania są wspólne dlatego je łączymy. To działalność, która służy osobom doznającym przemocy. Współpracując te działania mogą być wykonywane lepiej – oceniła starosta Danuta Krępa.

W nowych warunkach „Przystań” zacznie działać od 3 kwietnia. Pomoc można uzyskać każdego dnia w godz. 9.00 – 15.00 (we wtorek godz. 12.00 – 18.00).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.