Dajemy wsparcie

Starachowice

„Pomocna dłoń sąsiada” to akcja, z której skorzystało już wielu naszych Czytelników. Pralki, lodówki, regały, dywany, wersalki, odzież, sprzęt RTV itp. to rzeczy, które najczęściej są wymieniane w domu a które jeszcze w dobrym stanie mogłyby posłużyć innym. Korzystając z takich okazji, za państwa pośrednictwem, pomagamy naszym Czytelnikom. W ub. tygodniu z wsparcie otrzymała mieszkanka powiatu koneckiego. Z pomocą przyszli mieszkańcy gm. Pawłów w powiecie starachowickim, którzy na rzecz akcji oddali również nowe, środki higieniczne (pampersy i podkłady dla osoby dorosłej), które oczekują na osobę potrzebującą w naszej redakcji (zainteresowanych prosimy o kontakt). 

Zgłaszane przez Czytelników potrzeby i niedostatki publikujemy na liście potrzeb. Ci, którzy oferują pomocy, tworzą listę rzeczy do oddania. Co tydzień z rąk do rąk przekazujemy kolejne dary, co cieszy i jednych i drugich.

Nie pozostawiamy bez odzewu zgłaszanych przez Czytelników potrzeb. Na miarę możliwości staramy się przekazywać to, co zgłaszają darczyńcy. Prosimy jednak o uczciwość i zgłaszanie faktycznych potrzeb. Jeśli na liście znajduje się coś co, by się przydało w domu, zgłaszajcie się do redakcji.

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Przekazujemy rzeczy nowe i używane, ale w dobrym stanie, nadające się do użytku. Deklarowane przez Państwa rzeczy do oddania nie są zabierane i magazynowane, ale odbierane dopiero wtedy, gdy znajdzie się ktoś, kto ich potrzebuje. Przekazujemy dary „z rąk do rąk”. W miarę możliwości na bieżąco realizujemy zgłoszenia.

Do oddania
– dwa fotel plus ława
– fotel 2-osobowy rozkładany
– narzuty (na wersalkę i fotele)
– pościel
– regał
– kabina prysznicowa
– odzież męska (rozm. 178)
– buty męskie (rozm. 41)
– telewizor 21 cali

***
Aktualnie potrzebne rzeczy
– stacjonarny rowerek rehabilitacyjny do ćwiczeń
– mała meblościanka z biurkiem
– jednoosobowy fotel do spania
– łóżko piętrowe
– lodówka
– pralka
– odkurzacz
– narożnik
– regał
– opał
– regał metalowy
– żywność
– środki czystości
– karma dla zwierząt
– drewno opałowe
– cegła z rozbiórki
– buty męskie zimowe (rozm. 43)

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.