Na Chopina nadal skubią

Starachowice

Powraca problem mieszkańców ulicy Chopina w Starachowicach. Już dwa lata temu prosili władze by trawa wyrastająca pomiędzy płytkami chodnikowymi została potraktowana specjalnym preparatem. Pomimo próśb na ulicy trawa nadal jest wyskubywana…

Mieszkańcy zastanawiają się czy jedynym sposobem na pozbycie się trawy wyrastającej pomiędzy płytkami chodnikowymi jest jej wyrywanie przez kilkuosobową ekipę ludzi. – Są inne i tańsze sposoby. Już nie raz zwracaliśmy na to uwagę i po raz kolejny widzimy jak pracownicy zajmujący się utrzymaniem czystości w mieście, trudzą się i wyrywają tą trawkę spomiędzy płytek. Czy niechcianej roślinności nie można byłoby pozbyć się poprzez spryskanie specjalnym preparatem, po którym rośliny nie wyrastają już tak bujnie? – pytają mieszkańcy.

W urzędzie poinformowano nas wówczas, że w mieście jest wiele miejsc, gdzie trawa musi być po prostu wyskubana. Wspominali, że być może na Chopina pójdą jednak opryski. Z relacji mieszkańców wynika, że tak się jednak nie stało, a trawa nadal wyrywana jest przez ekipę sprzątającą.

Przy okazji mieszkańcy ul. Chopina przypominają, że bardziej niż odchwaszczania pragną remontu swojej ulicy, która znajduje się w sąsiedztwie Skweru Ofiar Zbrodni Katyńskiej i powinna mieć również należyty wygląd!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.