Starachowickie murale

flash Starachowice

Centrum Handlowe Galardia w Starachowicach sponsoruje wykonanie czterech murali, które nadadzą nowego blasku nieco zapomnianym budynkom w mieście.

Cztery ściany na budynkach zlokalizowanych na najbardziej uczęszczanych ulicach Starachowic, zaprezentują się w zupełnie nowej odsłonie. Dzięki inicjatywie Centrum Galardia i ekipy artystów – rdzennych mieszkańców miasta, powstaną na nich murale prezentujące nowoczesny styl życia, sceny związane z rozrywką, dziećmi, rodziną.

– Obecnie trwa przygotowywanie ścian, a w przypadku dwóch budynków także szlifowanie, renowacja podstarzałych elewacji i pierwsze artystyczne szlify. Prace, w zależności od aury za oknem, potrwają do połowy maja – informuje Agata Radlak-Piechowicz z biura prasowego Centrum Galardia.

Obrazy namalują Mr. Fresh i Mr.Vision, tworzący razem ekipę Fresh Vision Studio, którzy swoją przygodę ze sztuką ulicy rozpoczynali w 1996 roku. – Nie chcemy uchylać nawet rąbka tajemnicy, jakie obrazy zostaną uwiecznione na fasadach starachowickich budynków – mówi Bartosz Jakubiec, właściciel Fresh Vision Studio, odpowiedzialnego za artystyczną część przygotowania murali.

– Malowanie murali to nasz priorytet. Chcemy zaskakiwać i uczyć kreatywności. Za wzór stawiamy sobie Łódź – tak podobną do Starachowic pod względem architektury i przemysłowych korzeni – wyjaśnia B. Jakubiec. – Celem akcji, którą prowadzimy z Centrum Galardia, jest ukazanie nowego oblicza przemysłowego miasta, które naprawdę wyróżnia wyjątkowa architektura i kreatywni mieszkańcy – dodaje.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.