Nowy rozkład już w maju

flash Starachowice

Prawdopodobnie 14 lub 21 maja na przystankach pojawią się nowe rozkłady jazdy z nowymi liniami autobusów miejskich. Trwają ostateczne uzgodnienia. W przyszłym tygodniu ostateczna wersja komunikacji miejskiej zostanie zaprezentowana pasażerom.

To, na co tak długo oczekiwali mieszkańcy Starachowic a pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Starachowicach powoli staje się faktem. Za kilka tygodni na przystankach pojawią się nowe rozkłady jazdy autobusów z nowym układem komunikacyjnym miasta, które podzielone zostało na dziewięć stref: przemysłową oraz mieszkaniową z zabudową bardziej i mniej rozproszoną.

– Sam rozkład to 15 proc. pozostałe 85 proc. to ogrom pracy, jaką wykonali pracownicy MZK i uzgodnień, które są konieczne do przejścia, by nowy rozkład mógł się zacząć obowiązywać – mówi Ryszard Staszowski, prezes Zarządu MZK w Starachowicach. – Nim nowy układ komunikacyjny zacznie obowiązywać chcemy go zaprezentować pasażerom, by mieli możliwość zapoznać się z nowym przebiegiem tras.

Jak mówi Andrzej Bernaciak, szef utrzymania ruchu nowy rozkład jazdy, to również pomysł na lepsze skomunikowanie miasta.

– Powstanie 12 zupełnie nowych linii autobusowych. Linie będą numerowane od 0 do 11, tak by nie wprowadzać zamieszania i powodować pomyłek w stosunku do istniejących linii. Nastąpi reaktywacja istniejących wcześniej linii „0” i „2” na trasie Bugaj – Majówka – Starachowice Zach. – Bugaj i odwrotnie.

– To zupełnie nowe rozwiązania, które chcemy w sposób jak najbardziej zrozumiały przekazać pasażerom. Od poniedziałku rozpoczynamy kampanię  informacyjną – podsumowuje A. Bernaciak.

Nowy rozkład jazdy ma zacząć obowiązywać 14 lub 21 maja. Ostateczny termin zależy wielu czynników, m.in. lokalizacji nowych przystanków, ostatecznych uzgodnień i pozwoleń.

– Nie da się tego zrobić ot tak. Aktualnie pracujemy nad sposobem prezentacji nowych linii, by były one jak najbardziej czytelne dla pasażerów – zapowiada prezes MZK z góry uprzedzając, że nowy rozkład jazdy nie uzdrowi ulic ani ich jakości. – W tych warunkach, jakie są próbujemy zapewnić komunikację publiczną na możliwie wysokim poziomie. Wierzę, że poprawi to obecną sytuację.

Utrudnienia na trasie
Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. w Starachowicach informuję, że od 18 kwietnia br. do odwołania w związku z zamknięciem ul. Południowej wystąpią utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej.
Trasy autobusów kursować będą wg poniższego wykazu:
Linia 1, 10, B, S
Kursy zostają skrócone do ul. Moniuszki/skrzyżowanie z ul. Jana Pawła II.
Początkowy i końcowy przystanek dla w/w linii będzie na ul. Jana Pawła II/skrzyżowanie z ul. Moniuszki.
Linia N, SZ
Kursy wykonywane będą trasą: ul. Miodowa – Smugowa – Żytnia – Jana Pawła II – Moniuszki – Nowowiejska.
Tymczasowe przystanki zostaną ustawione na ul. Żytniej przy skrzyżowaniu z ul. Jana Pawła ( w obu kierunkach) oraz na ul. Żytniej przy skrzyżowaniu z ul. Smugową
w kierunku ul. Jana Pawła II.
Wszelkich informacji udziela Dyspozytor MZK Sp. z o.o. w Starachowicach tel. 041 274 62 12

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.