Słupki zamiast pasów?

flash Starachowice

Wraca temat stworzenia dodatkowego przejścia dla pieszych na Alei Armii Krajowej, tak by piesi mogli swobodnie przejść na drugą stronę ulicy, do banku i sklepów. Nie wszystkim jednak pasuje nowa lokalizacja.

– Nie zgadzam się ze stanowiskiem, że na Alei Armii Krajowej w Starachowicach, powinno zostać wyznaczone przejście dla pieszych. Na odcinku kilkuset metrów nie mogą zostać zlokalizowane, aż trzy przejścia! Jedno jest przy skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego, drugie przy „grzybku”. Al. Armii Krajowej jest ulicą o dużym natężeniu ruchu zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Przy tych dwóch przejściach, które wymieniłem, już tworzą się długie korki. Wyobrażam sobie co by się działo, gdyby powstało trzecie przejście w sugerowanym miejscu. Na tą sprawę nie można patrzeć tylko przez pryzmat wygody dla pieszych, ale o bezpieczeństwo. Widzę rozwiązanie tego problemu. Pierwsze to przedłużenie łańcuchów odgradzające chodnik od jezdni, biegnących od ul. Wojska Polskiego do końca chodnika. Rozwiązanie drugie, to zlikwidowanie chodnika na odcinku od przejścia pod falowcem, do końca falowca od strony wschodniej i zrobienie w tym miejscu stanowisk parkingowych. Kierowcy tam ciągle parkują, a piesi poruszają się częściej chodnikiem biegnącym przed bankiem i innymi punktami usługowymi. Parking mógłby być podobnie wykonany jak ten kilkaset metrów dalej przy AK, umożliwiający parkowanie aut równolegle do ulicy – napisał w liście.

O szczegóły związane z planami stworzenia nowych pasów zapytaliśmy Dariusza Mosiołka, kierownika Zarządu Dróg Wojewódzkich, obwód Nowa Słupia.

– Przejście dla pieszych pojawi się dopiero po przetargu na malowanie poziome, tj. czerwiec lub początek lipca. Wcześniej nie możemy wyznaczyć przejścia, gdyż jest to związane z wyznaczeniem powierzchni wydzielonej z ruchu no i samego przejścia – informuje. – Przeznaczenie części chodnika na miejsca postojowe funkcjonuje już od dłuższego czasu. Na wniosek przedsiębiorców prowadzących działalność handlową przeznaczono chodnik znajdujący się przy jezdni, na miejsca postojowe i przy opisywanym chodniku wzdłuż falowca, są ustawione zakazy ruchu pieszego. Podstawowym ciągiem pieszym jest chodnik usytuowany bezpośrednio przy sklepach – dodaje.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.