5, 10, 15 a nawet 50 proc. zniżki

flash Starachowice

Gminie Starachowice przybywa partnerów, którzy oferują ulgi i zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodzinie. Rodziny wielodzietne mogą też liczyć na niższe o połowę stawki za śmieci.

Obecnie w Starachowicach z programu „Duża Starachowicka Rodzina” korzysta 349 rodzin w Starachowicach. Dokumentem uprawniającym do ulg i zniżek jest rządowa Karta Dużej Rodziny przyznawana przez prezydenta Starachowic. Do programu włączyło się ponad 50 firm i przedsiębiorstw z terenu miasta.

Dzięki nim, posiadacze karty mają m.in. prawo do ulgi na bilety autobusowe Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Starachowicach. Za bilet normalny na wszystkie linie płacą 60 zł zamiast 100 zł. Natomiast za bilet ulgowy – 30 zł zamiast 60 zł.

W ub. tygodniu radni miejscy zdecydowali o wprowadzeniu ulgi na opłaty za śmieci. Posiadacze karty mają płacić połowę obecnie obowiązującej stawki za śmieci. Dotyczy to każdego członka wielodzietnej rodziny, która zbiera odpady w sposób selektywny. I zamiast 8 zł od osoby miesięcznie posiadacze karty mają płacić 4 zł. Ulga zacznie obowiązywać od 1 lipca br.

***

Program „Duża Starachowicka Rodzina” został przyjęty w czerwcu 2014 roku. Jest jednym z elementów polityki społecznej gminy i jest skierowany do rodzin wielodzietnych tj. posiadających co najmniej troje dzieci. Celem Programu jest m.in. promowanie modelu rodziny wielodzietnej i jej pozytywny wizerunek oraz zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych. Osoby uczestniczące w programie mogą korzystać z ulg i zniżek oferowanych przez Gminę oraz powiązane z nią jednostki.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.