Zebraliśmy ponad 85 tysięcy złotych!

flash Starachowice

Starachowicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pobił kolejny rekord! Podczas tegorocznego finału udało się zebrać dokładnie 85.956,58 zł, 35,30 euro i 1 dolara.

W tym roku wielki finał odbył się w niedzielę, 10 stycznia. Wolontariusze zbierali na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej dla seniorów.

W Starachowicach granie rozpoczęło się już w piątek, 8 stycznia. W starachowickich szkołach odbyły się zamknięte imprezy. W I LO – koncert i kwesta zorganizowane przez 111 ADH, w Gimnazjum nr 2 – 40. DH, w Gimnazjum nr 3, SP nr 1, 9 i ZSZ nr 2 – kwesty i kiermasze.

Inauguracja starachowickiego finału odbyła się w sobotę, 9 stycznia w Domu Nauczyciela. Były licytacje, poczęstunek – „Nauczycielskie co nieco”, przygotowany przez Oddział ZNP Starachowice oraz Renatę i Czesława Szmalców z Pawłowa. Licytujący nie żałowali pieniędzy na liczne gadżety. Za 400 zł sprzedano pluszowego misia, ufundowanego przez Mariolę Gałkę, prezes ZNP. Licytujący dali również 300 zł za koszulkę z logo Wielkiej Orkiestry i 270 zł za koszulkę z napisem Woodstock. O 20.00 zabłysło światełko do nieba.

W niedzielę, 10 stycznia na ulicach kwestowało 140 wolontariuszy. W ZDZ odbywały się kwesty i licytacje, do dyspozycji były: salony fryzjerskie, kiermasze gastronomiczne, prezentował się także Lemon Star Fitness Club. Nad Zalewem Piachy odbyła się kąpiel „Mierzymy wysoko – zanurzamy się głęboko” zorganizowany przez Starachowicki Klub Morsa „Wektor”. Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP, Młodzieżowe Centrum Kariery zorganizowały konsultacje doradcy zawodowego, były fryzury karnawałowe, strzyżenie, poczęstunek.

W Starachowickim Centrum Kultury odbył się Koncert „Mierzymy wysoko – Finał”. Wystąpiły zespoły: Undergrand, Salut, soliści: SCK, MKD, SDK SSM, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP, I LO, zespoły taneczne: Zespół Tańca i Inscenizacji „Plejada”, Studio Tańca Towarzyskiego „Takt”. Odbyły się liczne licytacje. Rekordową kwotę zapłacili licytujący za naszyjnik ofiarowany przez Krystynę Jandę – 2 tys. zł. Prezydent Marek Materek wylicytował za 700 zł obiad z Beatą Stąpor, członkiem Zarządu Powiatu starachowickiego, natomiast B. Stąpor dała 500 zł za dzień urzędowania z prezydentem Materkiem. Za 550 zł wylicytowano piłkę z podpisem Jana Tomaszewskiego, przekazany przez Gaję Janczyk.

W orkiestrowe granie szczególnie zaangażowani byli: Ilona Traczyk, szefowa sztabu, Barbara Kurek, Ewa Gmerek, Damian Kwiecień, Klaudia Łabędzka, Dominika Piwnik, Agnieszka Lasek-Piwarska, Łukasz Gołda, Janusz Kiełbasa i 111 ADH. W liczenie pieniędzy zaangażowali się pracownicy Banku PKO S.A.

Rekordowe kwoty udało się zebrać: Zuzannie Wolszczak z SP 12 – 3.124,81 zł, Weronice Traczyk z I LO – 2.386,63 zł oraz prezydentowi Markowi Materkowi – 2.318,56 zł.

Wśród atrakcji były także: salon masażu Centrum Nauki i Biznesu ŻAK, makijaż dla dorosłych i bajkowe malowanie dzieci, kiermasze, stoiska Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Centrum Nauki i Biznesu ŻAK, Komendy Powiatowej Policji, Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, Młodzieżowego Centrum Kariery, Harcerskiej Grupy Ratowniczej.

O godz. 20.00 rozbłysło światełko do nieba.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.