Wielkie granie w pomaganie

flash Galeria Starachowice

Za nami XXIV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Starachowicach i okolicy graliśmy już od piątku!

W tym roku wielki finał odbył się w niedzielę, 10 stycznia. Wolontariusze zbierali na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej dla seniorów. W Starachowicach granie rozpoczęło się już w piątek, 8 stycznia. W starachowickich szkołach odbyły się zamknięte imprezy. W I LO był koncert i kwesta zorganizowane przez 111 Artystyczną Drużynę Harcerską, w Gimnazjum nr 2 – 40. Drużyna Harcerska zorganizowała koncert z kwestowaniem, a w Gimnazjum nr 3, Szkole Podstawowej nr 1, 9 i ZSZ nr 2 odbywały się kwesty i kiermasze.

Inauguracja starachowickiego finału odbyła się w sobotę, 9 stycznia w Domu Nauczyciela. Na koncercie „Mierzymy wysoko” zaprezentowały się: Szkoła Tańca MiM i Chór Kolorowe Nutki z PM Nr 13. Były licytacje, poczęstunek – „Nauczycielskie co nieco” przygotowany przez Oddział ZNP Starachowice oraz Renatę i Czesława Szmalców z Pawłowa. Tego samego dnia na hali sportowej odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin Bushi-do cup. O 20.00 odbyło się pożegnanie i światełko do nieba.

W niedzielę, 10 stycznia w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego odbywały się kwesty i licytacje, do dyspozycji były: salony fryzjerskie, kiermasze gastronomiczne, prezentował się także Lemon Star Fitness Club.

O godz. 11.00 nad Zalewem Piachy odbyła się kąpiel „Mierzymy wysoko – zanurzamy się głęboko” zorganizowany przez Starachowicki Klub Morsa „Wektor”

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP, Młodzieżowe Centrum Kariery zorganizowały konsultacje doradcy zawodowego, były fryzury karnawałowe, strzyżenie, poczęstunek.

O 14.00 w Starachowickim Centrum Kultury odbył się Koncert „Mierzymy wysoko – Finał”. Wystąpiły zespoły: Undergrand, Salut, soliści: SCK, MKD, SDK SSM, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP, I LO, zespoły taneczne: Zespół Tańca i Inscenizacji „Plejada”, Studio Tańca Towarzyskiego „Takt”. Odbyły się liczne licytacje.

W miejskim sztabie w Starachowicach kwestowało 140 wolontariuszy. W orkiestrowe granie szczególnie zaangażowani byli: Ilona Traczyk, szefowa sztabu, Barbara Kurek, Ewa Gmerek, Damian Kwiecień, Klaudia Łabędzka, Dominika Piwnik, Agnieszka Lasek-Piwarska, Łukasz Gołda, Janusz Kiełbasa i 111 ADH. W liczenie pieniędzy zaangażowali się pracownicy Banku PKO S.A.

Wśród atrakcji były także: salon masażu Centrum Nauki i Biznesu ŻAK, makijaż dla dorosłych i bajkowe malowanie dzieci, kiermasze, stoiska Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Centrum Nauki i Biznesu ŻAK, Komendy Powiatowej Policji, Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, Młodzieżowego Centrum Kariery, Harcerskiej Grupy Ratowniczej.

O godz. 20.00 rozbłysło światełko do nieba.

Małgorzata Śpiewak

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.