Pogotowie w nowych pomieszczeniach

flash Starachowice

Zakończyła się rozbudowa siedziby starachowickiego pogotowia ratunkowego. Przed świętami uroczyście otwarto i poświęcono nowe pokoje.

Przebudowa i rozbudowa siedziby starachowickiego oddziału Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego rozpoczęła się latem br.

W ramach remontu, przebudowy i nadbudowy wymieniona została stara, zużyta instalacja elektryczna, sanitarna i grzewcza. Wymieniono posadzki, stolarkę drzwiową. Oddział został wyposażony w agregat prądotwórczy, dzięki czemu w razie potrzeby będzie możliwość samodzielnego zasilania się w energię elektryczną. Zmodernizowano magazyn leków, magazyn na odpady medyczne. Bryła budynku pogotowia została pokryta dachem dwuspadowym. Została odnowiona również elewacja budynku.

Główne zmiany związane są z wykonaną nadbudową nad garażami, gdzie stacjonują karetki. W nadbudowanej części znalazło się miejsce na dodatkowe pokoje dla pracowników, w których będą mogli odpocząć między wyjazdami. Została stworzona również duża świetlica do szkoleń medycznych, narad i spotkań. W tej świetlicy we wtorek, 22 grudnia odbyło się uroczyste spotkanie, na którym Jarosław Chrobot, kierownik ŚCRMiTS w Starachowicach przybliżył zebranym dotychczasową historię starachowickiego pogotowia oraz prace jakie w ciągu ostatnich miesięcy zostały przeprowadzone w placówce. Dziękował pracownikom, którzy jak podkreślał, tworzą jedną wielką rodzinę.

Ksiądz generał Stanisław Respondek, specjalnie przybyły na uroczystość, wspólnie z pracownikami pogotowia, poświęcił nowe pomieszczenia. Starachowiccy harcerze uroczyście przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju. Był czas na świąteczne życzenia i poczęstunek.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.