Rondo zyska nowy blask

flash Starachowice

Gmina, prywatny przedsiębiorca i Centrum Handlowe partnerami przy projekcie, którego celem będzie zaaranżowanie ronda im. Zbigniewa Rafalskiego w Starachowicach. Kto zadba o ten teren i na jakie niespodzianki będą mogli liczyć mieszkańcy?

– Wystąpiliśmy do Zarządu Dróg Powiatowych o zagospodarowanie ronda i takową zgodę od dyrektora Leszka Śmigasa otrzymaliśmy. Przedsiębiorcą, który zdecydował się współuczestniczyć w projekcie i który wykonał nasadzenia, a co za tym idzie ogrom pracy związany z zagospodarowaniem terenu im. Zbigniewa Rafalskiego był Dariusz Bakalarczyk, prywatny inwestor, ogrodnik, społecznik – tłumaczył podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej Marek Materek, prezydent Starachowic. – Rodno u zbiegu ul. Długiej i ks. Stefana Wyszyńskiego to ważna część miasta. Rokrocznie pojawiać się będą na nim nowe rośliny. Pan Bakalarczyk obiecał zadbać o jego wygląd. Było to również możliwe dzięki Centrum Handlowemu Galardia. Mam nadzieję, że takich fragmentów Starachowic, jakie uda się upiększyć dzięki zaangażowaniu gminy i lokalnego biznesu, będzie zdecydowanie więcej – dodał gospodarz grodu nad Kamienną.

Dyrektor Galerii Galardia Aleksandra Kruk nie szczędziła ciepłych słów pod adresem lokalnego samorządu. – Było nam miło, kiedy okazało się, iż zostaliśmy zaproszeni do współpracy przy projekcie – powiedziała. – Jednym z naszych zadań jest również to by upiększać miasto, w którym prowadzimy działalność gospodarczą. Otoczenie wokół miejsca, w którym wielu mieszkańców spędza czas, stanowi dla nas ważny element polityki marketingowej – dodała.

– Życzyłbym nie tylko sobie, ale także pozostałym mieszkańcom Starachowic, by myśleli podobnymi kategoriami jak my. Na tyle, na ile oczywiście jesteśmy w stanie zrobić, warto upiększać miasto. Niech każdy kto przyjeżdża z zewnątrz zauważy, że Starachowice mają super gospodarza – stwierdził Dariusz Bakalarczyk. Reklama jego firmy znajdzie się na rondzie. – Założenie jest taki, że na rondzie ma być ciągle kwitnąco – podkreślił.

Jak poinformował prezydent Materek, kolejnym etapem zaaranżowania miejsca przy rondzie i Galerii będzie powstanie stacji kolejki wąskotorowej. Ta miałaby być usytuowana w pobliżu cmentarza lub bliżej samej Galardii. – Rozmawiamy z właścicielami tego terenu. Chcielibyśmy aby prace z tym związane zakończyły się w przyszłym roku. Na budowę przystanku, w budżecie gminy zaplanowano ok. 20 tys. zł. Kolejka wąskotorowa to jedna z atrakcji naszego powiatu, która zasługuje na odpowiednią promocję. Wiele osób powinno wiedzieć, że może z niej skorzystać – przyznał Materek.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.