W nocy i w święta na pogotowie

Starachowice

Świętokrzyski Narodowy Fundusz Zdrowia w Kielcach w przyszłym roku nadal będzie miał podpisaną umowę na pomoc w godzinach nocnych oraz dniach świątecznych dla pacjentów Starachowic ze Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Starachowicach, czyli pogotowiem ratunkowym. Podwykonawcą nie będzie już jednak NZOZ Med-Star przy ul. Radomskiej, gdzie w tym roku mieszkańcy korzystali z opieki w nocy i w święta.

– Od nowego roku w sensie formalnym nic się nie zmienia, NZOZ Med-Star jest jedynie podwykonawcą pogotowia. Mamy jednak informację od ŚCRM, że od 1 stycznia Med-Star nie będzie już podwykonawcą – mówi Beata Szczepanek, rzecznik prasowy świętokrzyskiego NFZ.

– Od stycznia przejmujemy opiekę nad mieszkańcami Starachowic. Nie znam jednak szczegółów dotyczących mieszkańców powiatu starachowickiego czy nadal będą przyjmowani tak jak do tej pory przez Szpitalny Oddział Ratunkowy Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach czy też inny podmiot. Trwają ustalenia, o których mieszkańcy zostaną poinformowani – mówi Jarosław Chrobot, kierownik ŚCRMiTS w Starachowicach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.