Kto zostanie szefem MCRiW?

flash Starachowice

Do 4 grudnia można składać dokumenty, które pozwolą wziąć udział w konkursie na dyrektora Miejskiego Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Starachowicach.

Konkurs na wolne stanowisko w gminie Starachowice ogłosił prezydent Marek Materek.

Michał Petrus, który do tej pory był dyrektorem MCRiW przestał pełnić swoją funkcję, w związku z tym został ogłoszony konkurs – informował prezydent o kadrowych przesunięciach. – Docelowo planujemy połączenie MCRiW z referatem Krytej Pływalni, który do tej pory znajdował się w strukturach Urzędu Miejskiego. To ewenement na skalę województwa i chcemy to zmienić.

Jak dodał prezydent, nowo wybrany dyrektor MCRiW od 1 marca 2016 roku będzie szefem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. MCRiW ma ulec przekształceniu. Pod MOSiR będzie podlegała nie tylko Kryta Pływalnia, ale również Miejska Hala Sportowa, Strzelnica, korty tenisowe, zbiorniki wodne Piachy i Lubianka, plac rekreacyjny przy ul. Pustowójtówny oraz miejskie place zabaw.

– Chcemy to połączyć w jedną jednostkę. Taki wniosek wypłynął m.in. od Gminnej Rady Sportu. Ten kierunek uważam za słuszny dlatego będziemy w tym kierunku zmierzać – dodał M. Materek.

Mówiąc o okolicznościach powstania wakatu na stanowisku dyrektora MCRiW, prezydent poinformował, że panu Petrusowi zostało wręczone wypowiedzenie i w ten sposób gmina zakończyła z nim współpracę po długiej absencji chorobowej. Aktualnie pieczę nad Krytą Pływalnią oraz MCRiW sprawuje Jerzy Miśkiewicz, zastępca prezydenta Starachowic ds społecznych.

Nieoficjalnie mówi się, że nowym szefem od spraw sportu i rekreacji może być Krystian Sadza, który do niedawna pełnił obowiązki kierownika Krytej Pływalni w Starachowicach. Zastępował na tym stanowisku przebywającego również na zwolnieniu lekarskim Radosława Dulębę.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.