Świętowaliśmy Dzień Pracownika Socjalnego

flash Starachowice

Po raz pierwszy w gminie Starachowice obchodzono tak uroczyście Dzień Pracownika Socjalnego. W piątkowe popołudnie wyrazy sympatii i uznania kierowano pod adresem tych, którzy na co dzień niosą pomoc ludziom w potrzebie.

– To podziękowania dla osób, które na co dzień spotykają się z ludzkimi dramatami. To podziękowanie za trudną pracę, za którą rzadko słyszy się słowa wdzięczności. Są tam, gdzie jest bieda, uzależnienie, przemoc, swoją pracą starają się pomóc i zaradzić wszelkim problemom – mówiła Danuta Krępa, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starachowicach podczas uroczystości Dnia Pracownika Socjalnego.

Zgromadzeni w Urzędzie Miejskim pracownicy placówki oraz innych jednostek niosących pomoc osobom najbardziej potrzebującym usłyszeli wiele ciepły słów. Po pierwsze, że należą do grona pracowników wybitnych, gdyż ich praca wymaga wszechstronnej wiedzy. Po drugie, że są ludźmi z osobowością, pełni cierpliwości i chartu ducha, w końcu po trzecie, że mają powołanie, bo ich praca to służba dla innych. Za to wszystko otrzymali podziękowania i gratulacje. Wśród osób wyrażających wdzięczność pracownikom socjalnym byli poseł Krzysztof Lipiec i prezydent Starachowic Marek Materek.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.