Odchudzamy Starachowice: Właściwa dieta to połowa sukcesu

flash Starachowice

Uczestnicy naszej akcji „Odchudzamy Starachowice” mają za sobą pierwszą wizytę w gabinecie dietetycznym. Dietetyk Anna Kruk dokonała pierwszych pomiarów. Po wstępnym wywiadzie żywieniowym nakreślono sposób odżywiania, który będzie ważny w walce z nadwagą.

Przez najbliższe trzy miesiące uczestniczy wspólnej akcji Tygodnika Starachowickiego i Klubu Lemon STAR „Odchudzamy Starachowice” będą pod opieką specjalistów Gabinetów dietetycznych Greenvit w Starachowicach, którzy doradzą, jak właściwie się odżywiać, by osiągać zamierzone cele.

– Pierwsza wizyta w gabinecie dietetycznym obejmowała wywiad żywieniowy, analizę sposobu odżywiania, analizę składu ciała (pomiar zawartości tłuszczu, wody, mięśni w organizmie, wiek metaboliczny BMI) – mówi dietetyk Anna Kruk.

Do pierwszej wizyty należało się właściwie przygotować. Aby wyniki pomiaru składu ciała były jak najdokładniejsze konsultacje odbywają się przynajmniej 2 godziny po posiłku. Na 12 godzin przed wizytą należało również unikać kawy, alkoholu i wzmożonej aktywności fizycznej. Pomiar dokonywany był na gołe stopy. Ważne dla konsultacji był również aktualne wynik badań. Pomiary, w trakcie których określony został aktualny skład ciała, pozwoliły ocenić czy waga i skład ciała są prawidłowe.

Podczas wywiadu żywieniowego, pani dietetyk próbowała dowiedzieć się, jak najwięcej na temat sposobu żywienia naszych uczestników, ewentualnych dolegliwości, stylu życia, dotychczasowych doświadczeń z dietami itp. Było to niezbędne do ułożenia w pełni dopasowanej do potrzeb uczestników i ich stylu życia indywidualnej diety, która zostanie wzbogacona o aktywność fizyczną.

Jarosław WarszawaMałgorzata Olesińska
waga (kg)131,588,9
wzrost (cm)185165
zawartość tkanki tłuszczowej (kg)49,836,6
masa mięśniowa (kg)77,746,8
BMI38,432,7
idealna waga75,359,9
wiek4436

 

 

Dodaj komentarz