Odchudzamy Starachowice: Właściwa dieta to połowa sukcesu

flash Starachowice

Uczestnicy naszej akcji „Odchudzamy Starachowice” mają za sobą pierwszą wizytę w gabinecie dietetycznym. Dietetyk Anna Kruk dokonała pierwszych pomiarów. Po wstępnym wywiadzie żywieniowym nakreślono sposób odżywiania, który będzie ważny w walce z nadwagą.

Przez najbliższe trzy miesiące uczestniczy wspólnej akcji Tygodnika Starachowickiego i Klubu Lemon STAR „Odchudzamy Starachowice” będą pod opieką specjalistów Gabinetów dietetycznych Greenvit w Starachowicach, którzy doradzą, jak właściwie się odżywiać, by osiągać zamierzone cele.

– Pierwsza wizyta w gabinecie dietetycznym obejmowała wywiad żywieniowy, analizę sposobu odżywiania, analizę składu ciała (pomiar zawartości tłuszczu, wody, mięśni w organizmie, wiek metaboliczny BMI) – mówi dietetyk Anna Kruk.

Do pierwszej wizyty należało się właściwie przygotować. Aby wyniki pomiaru składu ciała były jak najdokładniejsze konsultacje odbywają się przynajmniej 2 godziny po posiłku. Na 12 godzin przed wizytą należało również unikać kawy, alkoholu i wzmożonej aktywności fizycznej. Pomiar dokonywany był na gołe stopy. Ważne dla konsultacji był również aktualne wynik badań. Pomiary, w trakcie których określony został aktualny skład ciała, pozwoliły ocenić czy waga i skład ciała są prawidłowe.

Podczas wywiadu żywieniowego, pani dietetyk próbowała dowiedzieć się, jak najwięcej na temat sposobu żywienia naszych uczestników, ewentualnych dolegliwości, stylu życia, dotychczasowych doświadczeń z dietami itp. Było to niezbędne do ułożenia w pełni dopasowanej do potrzeb uczestników i ich stylu życia indywidualnej diety, która zostanie wzbogacona o aktywność fizyczną.

Jarosław WarszawaMałgorzata Olesińska
waga (kg)131,588,9
wzrost (cm)185165
zawartość tkanki tłuszczowej (kg)49,836,6
masa mięśniowa (kg)77,746,8
BMI38,432,7
idealna waga75,359,9
wiek4436

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.