Siłownia na Szlakowisku?

flash Starachowice

Nie udało się w ramach Budżetu Obywatelskiego, ale może uda się z pieniędzy Budżetu Miasta na 2016 rok. Mowa o stworzeniu siłowni na terenie Szlakowiska, o co bardzo zabiegają mieszkańcy.

Ok. 270 osób podpisało się pod pismem do prezydenta Starachowic Marka Materka, w sprawie stworzenia na terenie Szlakowiska siłowni plenerowej. Projekt ten zajął trzecie miejsce w głosowaniu na Budżet Obywatelski.

– W ramach głosowania nad projektami Budżetu Obywatelskiego, przedsięwzięcie mojego autorstwa dotyczące budowy siłowni plenerowej na terenie Szlakowiska, zajęło w okręgu nr 3 trzecią pozycję – mówi Paweł Lewkowicz, autor projektu, radny powiatowy. – Dwa zwycięskie projekty oszacowano na 240 tys. zł, a z siłownią łączny koszt wyniósłby 320 tys. zł. Ku mojemu zdumieniu zwiększono wartość zadania do 80 tys. zł. Wg mnie ta decyzja spowodowała negatywne skutki dla statusu projektu. Dlaczego tak uczyniono skoro projekt siłowni poparty ponad setką obywatelskich podpisów, złożyłem na kwotę 55.716,80 zł? Gdyby nie zawyżono kosztów projektu, wówczas nie byłoby żadnego problemu, bo suma zwycięskich trzech projektów w okręgu nr 3 nie przekracza 300 tys. zł. Dwa tygodnie temu spotkaliśmy się z panem prezydentem i przedstawialiśmy mu listy z poparciem 270 osób, zbierane ponownie po terminie głosowania w BO, które chcą aby na Szlakowisku powstała siłownia. Prezydent poinformował, że umieści w projekcie budżetu miasta na 2016 r. inwestycję związaną z budową siłowni i będzie prosił radnych o poparcie.

Jak poinformowała Iwona Ogrodowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach, rzeczywiście prezydent Marek Materek wysunął podczas spotkania z mieszkańcami Szlakowiska taką propozycję. – Prezydent dostrzega potrzebę osób, którzy wnioskują o powstanie siłowni na Szlakowisku. Siłownia może zostać wykonana jednak nie w takim zakresie w jakim była planowana. Gmina może na nią wydać do 30 tys. zł – wyjaśnia.

Mieszkańcy chcieli…
Nazwa urządzeń, jakie chcieli mieszkańcy i ich szacunkowy koszt
– wyciąg górny – wyciskanie siedząc (2 stanowiska) – 4.750 zł
– biegacz, orbitrek (2 stanowiska) – 5.100 zł
– prasa nożna, wioślarz (2 stanowiska) – 4.400 zł
– ławka pozioma, prostownik pleców (2 stanowiska)
surfer, twister (2 stanowiska) – 3320 zł
– drabinka – 2.600 zł
– rower, narty biegówki (2 stanowiska) – 4740 zł
małe i duże koła obrotowe (2 stanowiska) – 3.960 zł
– expander, chodziaż – 4.900 zł

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.