O otwarciu na kraje trzecie…

flash Starachowice

Grzegorz Schetyna odwiedził w ub. tygodniu (18 września) Specjalną Strefę Ekonomiczną w Starachowicach.

Minister Spraw Zagranicznych spotkał się nie tylko z przedstawicielami starachowickiej SSE, ale również zaproszonych Stref z Mielca i Tarnobrzega. W spotkaniu wzięli także udział szefowie firm zainteresowanych rozszerzeniem działalności inwestycyjnej i biznesowej w krajach trzecich. Była to okazja do zaprezentowania potencjału naszych przedsiębiorstw oraz możliwości w kontekście otwarcia się na zagraniczne rynki, gdzie planowane są duże projekty inwestycyjne i budowlane.

– Specjalne strefy ekonomiczne pokazują bardzo dobrą skuteczność, dlatego trzeba je pokazać i wspierać – mówił Grzegorz Schetyna. – Spotkanie to celowo zostało zorganizowane przed moim wyjazdem do Nowego Jorku, gdzie będę miał możliwość spotkać się z ministrami spraw zagranicznych z Arabii i Emiratów Arabskich. Będę chciał pokazać im atrakcyjną ofertę i możliwości oraz dobrą przestrzeń do inwestowania, nie tylko w Starachowicach, ale również w Mielcu czy Tarnobrzegu. Drzemie tu ogromny potencjał, który warto i należy wykorzystać.

Przy okazji pobytu w Starachowicach minister MSZ mówił o sprawach Polski w kontekście zakończonej afery podsłuchowej. Odniósł się do kwestii przyjmowania uchodźców, zaprzeczając jakoby Polska miała być tzw. hamulcowym w ich przyjmowaniu.

– Musimy pilnować by ta migracja była w sensowny sposób zatrzymana – dodał.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.