Barakuda z workiem medali w MP 11-latków

flash Starachowice

– Drugi rok z rzędu zajmujemy tak wysokie miejsce w kraju, więc wszystko wskazuje na to, że jesteśmy na dobrej drodze – nie ukrywa zadowolenia szkoleniowiec starachowickiej Barakudy Bartosz Stanecki. Jego podopieczni kapitalnie spisali się podczas rozegranych w stolicy województwa świętokrzyskiego pływackich mistrzostwach Polski.

Połączone siły klasy pływackiej i Barakudy, rywalizację w drużynowych mistrzostwach Polski zakończyły z dorobkiem 30 medali. W klasyfikacji wojewódzkiej nasi pływacy zdobyli 1. miejsce, aż o 5000 punktów wyprzedzając 2. Koronę Kielce, co jeszcze nigdy nie zdarzyło się w historii tych zawodów. Po przeliczeniu wyników z wszystkich województw okazało się, że wśród ponad 200 klubów pływackich, Barakuda uplasowała się na 4. pozycji.

– Zawodnicy trenują ciężko. Rodzice wspaniale ich wspierają i bardzo się angażują w sportowe życie, które mimo młodego wieku w pływaniu wymaga ogromnych wyrzeczeń. Wszyscy trenerzy w Barakudzie lubią prowadzić treningi i robią to z wielkim zaangażowaniem, więc sportowe sukcesy przychodzą – powiedział Bartosz Stanecki.

Sukces to wynik kilkuletniej pracy zawodników oraz dwóch trenerów. Ich podopieczni w ub. roku zawojowali świętokrzyską małą ligę pływacką, zwyciężając w klasyfikacjach indywidualnych i generalnej. W tym roku powiększają ogromną i tak już przewagę nad resztą stawki. – Największym wyzwaniem jest rozwijanie ogromnego potencjału, który został stworzony w grupach treningowych i w klasie pływackiej – dodaje Stanecki.

Reprezentanci Barakudy na kieleckich zawodach zdobyli 14 złotych, 7 srebrnych i 9 brązowych medali. Najwięcej powodów do radości mieli: Weronika Latała i Filip Skierniewski. – Mimo, iż pracujemy tylko z częścią starachowickiej młodzieży, która chce uprawiać pływanie, udało się wypracować wysoką jakość i charakter. Mimo, że czasem naprawdę nie jest łatwo, pasja pozwala nam zwalczyć przeciwności. Dziękuję wszystkim rodzicom i zawodnikom za pracę i świetne zaangażowanie – zaznaczył Wojciech Szlęzak.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.