Miejsce, którego szukasz

Starachowice

Gdzie było niegdyś Bistro w Starachowicach, wiedzą chyba wszyscy, a zwłaszcza starsze pokolenie. Gdzie mieliśmy Manhattan? Tego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Teraz mamy dwa w jednym… Bistro Manhattan otworzyło swoje podwoje.

Pokaźnych rozmiarów szyld, podświetlany nocą od razu rzuca się w oczy tym, którzy przemierzają Aleję Armii Krajowej w Starachowicach. Od ub. tygodnia (20 maja) tam, gdzie do niedawna mieściła się pizzeria Margherita znajduje się Bistro Manhattan. Wyremontowany, gustownie urządzony lokal z możliwością spożywania posiłków na świeżym powietrzu jest doskonałym miejscem zarówno na rodzinny obiad, jak również wypad ze znajomymi.

Bez fast foodów

– Nie serwujemy tu jedzenia typu fast food czy pizza, ale zdrowe, smaczne i pożywne dania, które zaspokoją podniebienia najbardziej wybrednych klientów – mówi Anna Kuminek, właścicielka lokalu.

Bistro, jak sama nazwa mówi łączy w sobie elementy kawiarni, baru, restauracji.

– Niegdyś mieściło się tu Bistro, o czym wszyscy doskonale wiedzą, zwłaszcza starsze pokolenie tak kojarzy to miejsce. Poza tym wszyscy wiedzą gdzie był Manhattan i tego też nie trzeba nikomu tłumaczyć. Dlatego łatwo nas znaleźć – dodaje właścicielka, urodzona i wychowana w Starachowicach, która jest przekonana, że Bistro Manhattan będzie nawiązaniem do miejsca i tradycji.

Dla każdego coś dobrego

Oprócz dań gorących, podawane są tu zimne przekąski, sałatki, ponadto świeże ciasta, desery, również lodowe. Poza tym bogata oferta ciepłych i zimnych napojów, także procentowych trunków.

– Nie zamykamy się na na określone dania, oferujemy kuchnie ze wszystkich stron świata, włącznie z daniami sezonowymi i polskim rosołem w niedzielę – dodaje właścicielka z doświadczeniem w branży gastronomicznej. – W menu znajdują się specjalne dania dla dzieci, dla których przygotowaliśmy specjalny kącik do zabawy i fotelik do karmienia. Do dyspozycji klientów są miejsca na tarasie, które dają możliwość jedzenia posiłków na świeżym powietrzu.

Swoją ofertę Bistro kieruje zarówno do starszych, jak i młodszych klientów. To odpowiednie miejsce na spotkanie z koleżanką przy ciastku czy kawie. Z pewnością milo będzie się tu spotkać w gronie przyjaciół czy znajomych. Do udanych na pewno będzie można zaliczyć organizowane imprezy okolicznościowe.

– Jesteśmy otwarci na oczekiwania klientów: chrzciny, komunie czy różnego rodzaju jubileusze? Dlaczego nie. Doświadczeni kucharze przygotują na państwa życzenie dania, na które nie ma czasu w domu – zapewnia A. Kuminek.

Lokal czynny jest siedem dni w tygodniu, od godz. 11.00 – 21.00, w weekendy do 23.00.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.