Studniówka. Ile wydać, jak się ubrać?

Starachowice

Studniówkowy sezon w powiecie starachowickim rozpocznie III Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. W najbliższą sobotę (31 stycznia) na salę w Restauracji „Patio” wyjdą licealiści ze szkoły im. Baczyńskiego. Uczniowie „z Maja” będą się bawić w Hotelu Europa. Kolejna studniówka odbędzie się 7 lutego. Będzie to czas zabawy dla maturzystów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, którzy swój bal będą mieć w Hotelu Europa. U progu zimowych ferii, 14 lutego na szkolnych parkietach szaleć będą uczniowie I i II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.  

 

W co się ubrać w ten jedyny i niepowtarzalnych w życiu wieczór? Jakie trendy obowiązują? Jakie wiążą się z tym wydatki?

Bez względu na płeć wydatki okazują się porównywalne. O ile panowie drożej zapłacą za garnitur, o tyle panie kosztować będą niezbędne dodatki. Garnitur dla chłopaka na miejskiej targowicy kosztuje w granicach 240-300 zł. W sklepie trzeba liczyć ok. stówkę więcej. Do tego dochodzą buty (ok. 200 zł), koszula (ok. 60 zł), i krawat  (30 zł).

– Dominuje klasyka. Panowie najczęściej kupują garnitury w kolorze czarnym lub granatowym. Najczęściej są to garnitury typu slim, podobnie krawaty, wąskie – mówi pan Krzysztof, właściciel miejscowego butiku.

Panie również stawiają na klasykę i najlepiej sprzedaje się typowa „mała czarna”. Hitem sezonu są ponoć kreacje w czerwonym kolorze. Zdecydowanie krótkie, najczęściej rozkloszowane od pasa w dół. Tego typu sukienkę na bazarze można kupić już w cenie od 55-60 zł. W butiku czy markowym sklepie koszt sukienki jest znacznie wyższy: od 100 zł w górę. Do tego buty (ok. 100 zł), rajstopy i szereg dodatkowych zabiegów, jak fryzjer (ok. 50 zł), kosmetyczka (makijaż 40 zł), paznokcie (30-50 zł) itp.

Doskonały wygląd to jedno, ale niezapomniane chwile gwarantuje atmosfera i organizacja balu. Są szkoły, które tradycyjnie bawić się będą w szkolnych murach (tam studniówka kosztuje 300 zł od pary), w lokalu zaś cena jest nieco wyższa od 350-400 zł.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.