Zobacz, kto został doceniony za niesienie pomocy innym

Starachowice

To był ten dzień w roku, kiedy wszystkie oczy były zwrócone w stronę osób pracujących na rzecz pozbawionych opieki dzieci, osób starszych, schorowanych i borykających z różnymi problemami zdrowotnymi. Pracownicy socjalni, bo o nich mowa, zostali zaproszeni przez włodarzy powiatu starachowickiego do wspólnego świętowania. Okolicznościowe spotkanie odbyło się w środę, 22 listopada w Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach.

– Ustanowienia Dnia Pracownika Socjalnego świadczy o tym, że pełnicie ważną rolę w życiu społecznym – mówiła Danuta Krępa, starosta starachowicki. – To praca, która wymaga wiele wiedzy i specjalnych cech osobowości, dzięki którym ludzie wam ufają i możecie im pomóc. Dzięki ludziom pracującym na rzecz pomocy społecznej życie drugiego człowieka zmienia się na lepsze. Dziękuję wam za zaangażowanie i trud, że oddajecie część swojego życia drugiemu człowiekowi. Za to należą wam się wyraz uznania i szacunku. Obyście mieli wdzięczność tych, którym pomagacie.

Okolicznościowe podziękowania otrzymali dyrektorzy Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, placówek opiekuńczo-wychowawczych: Wiesław Daszkowski, Magdalena Kalista, Zofia Pocheć, Dariusz Skrucha, Bożena Samela, Wiesława Zakłada, Roman Konopka, Krystyna Kotowska, Aneta Świercz, Justyna Witkowska, Renata Bernaciak.

Za bezinteresowną pomoc osobom potrzebujących w różnych stowarzyszeniach i organizacjach docenieni zostali: Danuta Skorupska, Alicja Czarnecka, Zofia Kolenda, Lucyna Młynek, Izabela Wałęga, Dorota Jop, Kinga Prostak, Krystyna Pytel, brat Julian Koczwara, Jerzy Kubicki, Ewa Kowalik, Agnieszka Polak.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.