Zobacz, kto został doceniony za niesienie pomocy innym

Starachowice

To był ten dzień w roku, kiedy wszystkie oczy były zwrócone w stronę osób pracujących na rzecz pozbawionych opieki dzieci, osób starszych, schorowanych i borykających z różnymi problemami zdrowotnymi. Pracownicy socjalni, bo o nich mowa, zostali zaproszeni przez włodarzy powiatu starachowickiego do wspólnego świętowania. Okolicznościowe spotkanie odbyło się w środę, 22 listopada w Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach.

– Ustanowienia Dnia Pracownika Socjalnego świadczy o tym, że pełnicie ważną rolę w życiu społecznym – mówiła Danuta Krępa, starosta starachowicki. – To praca, która wymaga wiele wiedzy i specjalnych cech osobowości, dzięki którym ludzie wam ufają i możecie im pomóc. Dzięki ludziom pracującym na rzecz pomocy społecznej życie drugiego człowieka zmienia się na lepsze. Dziękuję wam za zaangażowanie i trud, że oddajecie część swojego życia drugiemu człowiekowi. Za to należą wam się wyraz uznania i szacunku. Obyście mieli wdzięczność tych, którym pomagacie.

Okolicznościowe podziękowania otrzymali dyrektorzy Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, placówek opiekuńczo-wychowawczych: Wiesław Daszkowski, Magdalena Kalista, Zofia Pocheć, Dariusz Skrucha, Bożena Samela, Wiesława Zakłada, Roman Konopka, Krystyna Kotowska, Aneta Świercz, Justyna Witkowska, Renata Bernaciak.

Za bezinteresowną pomoc osobom potrzebujących w różnych stowarzyszeniach i organizacjach docenieni zostali: Danuta Skorupska, Alicja Czarnecka, Zofia Kolenda, Lucyna Młynek, Izabela Wałęga, Dorota Jop, Kinga Prostak, Krystyna Pytel, brat Julian Koczwara, Jerzy Kubicki, Ewa Kowalik, Agnieszka Polak.

 

Dodaj komentarz