Ponad 8 tysięcy złotych na odnowienie nagrobka

Starachowice

Tradycyjnie kwesta odbyła się 1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych. Jej organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Starachowic, któremu przewodniczy Adam Brzeziński.

Celem kwesty jest zebranie pieniędzy na odnowienie cennych nagrobków na naszych nekropoliach. Kwesta odbyła się 1 listopada na terenie wszystkich starachowickich cmentarzy. W godz. 8.00 – 16.00 kwestowało kilkadziesiąt znanych w Starachowicach osób. W tym roku zbierano na odnowienie nagrobka Juliana Rosy, legionisty brygady Legionów Józefa Piłsudskiego i uczestnika wyzwolenia miasta 1 listopada 1918 roku, który spoczywa na cmentarzu przy ul. Zgodnej.

– Udało się zebrać 8.300 zł. Nie wiem jeszcze dokładnie na ile zostaną wycenione prace przy odnowie nagrobka i czy zebranych pieniędzy starczy – mówi Adam Brzeziński, prezes TPS

Za fundusze zebrane w trakcie poprzednich zbiórek odnowiono cztery nagrobki: burmistrza Stanisława Nowaka, górnika Franciszka Noconia, powstańca styczniowego Józefa Szaybo oraz peowiaka Eugeniusza Wydrzyckiego.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.