Piesi nie widzą czy nadjeżdża samochód

flash Starachowice

– Czy jest możliwość poprawy widoczności na pasach znajdujących się tuż przy budynku ZEC? – pyta czytelniczka. – Przechodząc przez jezdnię właśnie w kierunku ZEC, żeby zobaczyć czy coś jedzie z lewej strony trzeba wyjść na pasy i wychylać się zza samochodów. Wynika to z faktu, że kierowcy bardzo często parkują na strefie wyłączonej z ruchu. Niestety to też sprawia, że kierowcy pieszych zauważają w ostatniej chwili… W końcu dojdzie tam do nieszczęścia.

Rzeczywiście będąc na miejscu i chcąc się przemieścić na drugą stronę ulicy, przepisowo po pasach człowiek ma utrudnione zadanie. Jeśli miejsca parkingowe w pobliżu przejścia po lewej stronie są szczelnie wypełnione, by zobaczyć czy drogą jedzie samochód trzeba niestety dojść do połowy jezdni…

Co na to zarządca drogi, którym jest gmina Starachowice? – Sprawa zostanie przeanalizowana – mówi Iwona Ogrodowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach. Przekazana została do odpowiedniej komórki, która sprawdzi czy przejście dla pieszych nie powinno zostać oznakowane dodatkowymi znakami pionowymi.  Wszystko w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych w tym miejscu. Sprawa została przekazana również do Straży Miejskiej, która zwiększy patrole w tym miejscu i zwróci szczególną uwagę na problem zgłaszany przez czytelników.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.