Część Targowicy na sprzedaż

flash Gorące tematy Starachowice

Działka o powierzchni ok. 4 tys. m.kw., położona przy ul. Ks. Kardynała Wyszyńskiego (za wiaduktem), przeznaczona zostanie do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego. Cena netto gruntu to 1,6 mln zł. Zgodnie z przeznaczeniem teren ma iść pod usługi komercyjne, handel detaliczny, gastronomię, turystykę i rekreację itp.

Jak poinformował Marek Materek, prezydent miasta, pomysł dotyczący sprzedaży działki powstał podczas wizyty w naszym mieście inwestorów zainteresowanych zakupem działki o powierzchni blisko pół hektara w pobliżu Galerii Handlowej Galardia.

– Ponieważ gmina nie posiada w tej okolicy innych działek, oprócz tych zlokalizowanych na placu targowym, zdecydowaliśmy się na wydzielenie części targowiska z przeznaczeniem do sprzedaży – informuje M. Materek. – Ilość osób prowadzących handel na terenie targowicy z roku na rok maleje i z informacji jakie uzyskałem od administrujących tym placem wynika, że osoby, które obecnie mają swoje stoiska handlowe na terenie przeznaczonym na sprzedaż, otrzymają propozycję innej lokalizacji. Nie będzie problemu ze znalezieniem miejsc.

Chętni na działkę przy Galardii to jedno, argumentem dodatkowym przemawiającym za sprzedażą części placu handlowego jest nierozstrzygnięty przetarg na modernizację Miejskiego Placu Targowego, który gmina ogłosiła przed kilkoma miesiącami.

– W budżecie miasta zabezpieczono na ten cel 2 mln zł, tymczasem wartość najtańszej spośród złożonych ofert dwukrotnie przekraczała kwotę przygotowaną na ten cel – wyjaśnia, poszukując funduszy na remont placu targowego. – Planujemy wykonać tam ogrodzenie, odwodnienie, wymienić nawierzchnię placu na nową, oświetlenie oraz zainstalować tam stoły do handlu nabiałem dla osób, które aktualnie prowadzą handel tymi produktami na chodniku przy ulicy. Planujemy zainstalować monitoring na tym terenie i zasadzić zieleń.

Wykaz terenu wraz z obszerną informacją został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Starachowice. Szersze informacje dotyczące działki objętej wykazem można uzyskać pod numerem telefonu 41 273 82 58 lub osobiście w pok. 104 w Urzędzie Miejskim.

Planowany termin ogłoszenia przetargu to styczeń 2018 rok.

2 odpowiedzi na “Część Targowicy na sprzedaż

  1. Jak sprzedać to czesc od strony ul, Targowej. Ta czesc og strony Galardii zostawić jest wyasfaltowana i akurat dla Naszych Handlowcow .Pieniazki zostaną ze sprzedaży na inna inwestycje ,Panowie Radni prosze to przemyslec NIE ROBIC POCHOPNYCH DECYZJI. TYLKO OD WAS TO ZALEZY

  2. WŁODARZE TEGO MIASTA CZYŻBY WAM ROZUM ODEBRANO >WSZYSTKIE MIASTA NA ŚWIECIE MAJĄ NIE TYLKO TARGOWISKA ,ALE POTĘŻNE HALE TARGOWE .CAŁY UROK KUPOWANIA TKWI W HANDLU NA TARGOWISKACH . GALERJE SĄ TO MIEJSCA MASOWEGO ODBIORU PIENIĄDZA KUPUJĄCYM, BEZ MOŻLIWOŚCI TARGU .

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.